i5 10400F'i 5600X'e yükseltmek mantıklı mı?

Mamaqiyus

Hectopat
Makaleler
2
i5 10400F kullanıyorum R5 5600X'e yükseltirsem ne kadarlık bir performans artışı olur? Bir yandan da RAM'leri değiştirmek istiyorum fakat anakartım maksimum 2933 MHz destekliyor. Anakart + RAM mi yükseltmeliyim yoksa işlemciyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 10400F kullanıyorum R5 5600X'e yükseltirsem ne kadarlık bir performans artışı olur? Bir yandan da RAM'leri değiştirmek istiyorum fakat anakartım maksimum 2933 MHz destekliyor. Anakart + RAM mi yükseltmeliyim yoksa işlemciyi mi?
İmzanızdaki sisteme sahiseniz bence işlemci yükseltebilirsiniz,16 GB RAM günümüz şartlarında yeterli.

Sadece oyun oynuyorsan ben olsam yapmazdım. Yeni soketler gelip yaygınlasınca diğer sokete geçerdim direkt.

İhtiyacınız yoksa ve işlemci performansı size yetiyorsa gereksiz olur eğer işlemci değiştirirseniz yanında anakart da değiştirmeniz gerekecek.

İşlemci yükseltecekseniz Anakart+işlemci yükseltmeniz gerek. 10400F kötü bir işlemci değil. Ekran kartınız ile darboğaz yapmıyorsa değiştirmeye gerek yok gibi. İsterseniz sisteminizi yazın.
Sistem imzamdaki sistem hocam.
İhtiyacınız yoksa ve işlemci performansı size yetiyorsa gereksiz olur eğer işlemci değiştirirseniz yanında anakart da değiştirmeniz gerekecek.
O zaman yapmayacağım sanırım. 10400F ile 5600X arasında çok fark yok zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı