i5 10500 için ekran kartı önerisi

Hangi kartı alacağından ziyade ne yapmak istediğin önemli. Çok oyun ağırlıklımı? Yayın olacak mı? Render işlemi olacak mı? Oyunlarda performansamı önem verirsin kaliteye mi?

Render + Yayın = NVİDİA net.

Sadece oyun oynarım performansa önem veririm kalite o kadar önemli değil dersen = Çok farketmez ama AMD ram + sı ve bütçe olarak uygun olabilir.

Sadece oyun oynarım Kalite benim için önemlidir RTX e çok gerek yok Native değerler versin bana ölçeklendirmeye ihtiyaç duymam AMD.

Ben Dokuları görmek isterim Kalite her şeydir benim için. RTX olmadan oyun oynamam dersen de NVİDA net.
Render + oyun + grafik tasarım vb

O kadar para yok 10 bine kadar param var

Bide PSU lazım
2. El alabiliyorsan RTX 3060 12gb al. 8.5k gibi bir fiyatı var. Minng yapılmış olması bu kart için önemli değil. Termal pedleri değiştirip ömür boyu kullanabilirsin ki GDDR kart olduğu için mining yapılmış olsa bile bu kartların VRAM leri çok ısınmıyor. Bu senaryoda güç kaynağı olarak DEEPCOOL PF750 750W toplamda 11.500 max fiyat.

2. ele kaçmam dersen, 3060 8gb 11k ortalama. Güç kaynağı için bütçe çıkman lazım.

2. El alabiliyorsan RTX 3060 12gb al. 8.5k gibi bir fiyatı var. Minng yapılmış olması bu kart için önemli değil. Termal pedleri değiştirip ömür boyu kullanabilirsin ki GDDR kart olduğu için mining yapılmış olsa bile bu kartların VRAM leri çok ısınmıyor. Bu senaryoda güç kaynağı olarak DEEPCOOL PF750 750W toplamda 11.500 max fiyat.

2. ele kaçmam dersen, 3060 8gb 11k ortalama. Güç kaynağı için bütçe çıkman lazım.
0 3060 almayı planlıyorum psuya 3.5k çıkar fazla çıkmaz

0 3060 falan alma, parasına degmez. 2. el 6600XT + XPG Pylon al.
Adam render alıcam diyor dikkatli okumadın galiba? AMD ye NVIDIA Cuda türevi bir code geldi de ben mi bilmiyorum? Render GPU seçildiğinde, render motorları cuda çekirdeğini kullanır. Amd nin en iyi ekran kartlarının Rtx ve cuda performansına bir bak istersen.

Açıklama ve kaynak vermeden milleti yanlış yönlendirmeyin.

0 3060 almayı planlıyorum PSU'ya 3.5k çıkar fazla çıkmaz

Bu ikisi işini görür.
Sıfır 3060 alınmaz alacaksan 4060 al.

Adam render alacağım diyor dikkatli okumadın galiba? AMD'ye NVIDIA CUDA türevi bir code geldi de ben mi bilmiyorum? Render GPU seçildiğinde, render motorları CUDA çekirdeğini kullanır. AMD'nin en iyi ekran kartlarının RTX ve CUDA performansına bir bak istersen.

Açıklama ve kaynak vermeden milleti yanlış yönlendirmeyin.

Haklısın yorumunu gormemisim arkadasın. Hala da 3060 alınmaması, 4060 alınması gerektigini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı