i5-10600 sistem toplama

W3lys4

Decapat
Yer
USA , Illinois
  • İşlemci: i5-10600.
  • Anakart: Gigabyte Z490 Vision G.
  • RAM: Corsair 16 GB 2x8 Vengeance Pro 3200 MHz.
  • SSD: Samsung 250 GB 980 EVO Plus M.2 NVMe.
  • HDD: Seagate Barracuda 1 TB.
  • Kasa: NZXT H510I.
  • PSU: XPG Pylon 550W 80+ Bronze.
  • Monitör: ViewSonic XG2405.
Böyle şimdilik. Stok sorunlarından ötürü APU sistem düşünüyorum fakat benim monitörüm AMD Sync özellikli yani grafik kartını AMD istiyor. Benimki Intel'in grafik kartı.
Yani Sync özelliğini kullanamayacağım bu sistemi alırsam sizce çok kırılma olur mu?

Bu işlemciyi al OC yaparsın.
Soğutucu Alman'da lazım ama.
O SSD'ye o kadar para verme bence.
WD Blue HDD al.

Aslında overclock yapmayacağım o yüzden k serisi seçmedim önerebileceğiniz APU sistem önerileri varsa beklerim k serisine o kadar gereksiz masraf yapmak istemiyorum.
İşlemcinizi 10400'de yapabilirsiniz, sadece bir öneri.

10400 düşündüm ama grafik kartı pek iyi değildi ama düşüneceğim.
Bütçe arttıkça grafik kartı performansı da artıyor fakat zaten ekran kartını sonradan alacağım için gerekli olmayabilir i5 10600.

Aslında overclock yapmayacağım o yüzden k serisi seçmedim önerebileceğiniz APU sistem önerileri varsa beklerim k serisine o kadar gereksiz masraf yapmak istemiyorum.

10600k ile 10600 aynı fiyatta şu an hatta 10600k 70 TL daha ucuz almışken bunu alın belki ileride OC yaparsınız.
Bu ekran kartıyla çok büyük oyun oynanmaz AMD APU ilede ileri için çok iyi olmaz.
CS falan oynuyorsan iyi sistem bence ama dediğim gibi WD Blue HDD alabilirsin ve o SSD'ye o kadar para vermene gerek yok.

Bu işlemciyi al, OC yaparsın.
Soğutucu Alman da lazım ama.
O SSD'ye o kadar para verme bence.
WD Blue HDD al.

Bütçem soğutucuya yeterli değil. Hava soğutucu alabilirim ama o da sonradan. Sistemi aldıktan 5-6 ay sonra
10600k ile 10600 aynı fiyatta şu an hatta 10600k 70 TL daha ucuz almışken bunu alın belki ileride OC yaparsınız.
Bu ekran kartıyla çok büyük oyun oynanmaz AMD APU ile de ileri için çok iyi olmaz.
CS falan oynuyorsan iyi sistem bence ama dediğim gibi WD Blue HDD alabilirsin ve o SSD'ye o kadar para vermene gerek yok.

Ne olur ne olmaz diye M.2 SSD aldım HDD ile ve evet HDD'yi değiştirmem gerek haklısınız

Bende APU olarak kullanıyordum 10600'ü CS:GO Valorant oynatıyor.
Ama 10600K alırsanız çok daha iyi olur.

Dediğim gibi overclock sistem yapmıyorum ben anakartı MHz hızlarını yükseltmek 11.nesil işlemcilerde kullanabilmek ve geleceğe yatırım olarak aldım.
Önerebileceğiniz k serisi hariç işlemci varsa beklerim fakat k serisi bence çok fazladır.

Geri
Yukarı