i5-10600 sistem toplama

O anakart çok pahalıymış ondan biraz kısıp yine Z490 alabilirsin
Bence anakart ve SSD'den kıs 10600k al ve iyi bir soğutucu al.
Anakart kaç TL?

Anakartım 2000 TL ama neden öyle baktığımı söyleyeyim çok araştırdım ve anakart ın en önemli parça olduğunu öğrendim bende almışken en iyisini alıyim dedim Z490 ud da vardı onu da düşündüm 1600 tlydi ama gerçekten fiyatını haketmiyor soğutması iyi değil Z serisi bir anakart almışken soğutması da çok önemlidir.
Performansı yükseltir

Sistemi ne için kullanacaksınız? Ekran kartını göremedim dahili grafik birimi olan bir işlemci almışsınız, bir süre ekran kartsız mı kullanacaksınız?

Dediğim gibi overclock sistem yapmıyorum ben anakartı MHz hızlarını yükseltmek 11.nesil işlemcilerde kullanabilmek ve geleceğe yatırım olarak aldım.
Önerebileceğiniz k serisi hariç işlemci varsa beklerim fakat k serisi bence çok fazladır.

Tam bütçeniz nedir ekran kartsız sistem için?
Bende sisrtemimi alırken 40 yıl OC yapmam diyordum ama şu an PC de OC yapcak parça arıyorum.

Hocam sistem güzel olmuş ama düşündüğünüz ekran kartı nedir? Ona göre PSU yetmeyebilir diye diyorum.

Ekran kartı sonradan alacağım işlemciye göre Radeon RX 5600 XT ya da Radeon RX 5700 düşüneceğim.
Sistemi ne için kullanacaksınız? Ekran kartını göremedim dahili grafik birimi olan bir işlemci almışsınız, bir süre ekran kartsız mı kullanacaksınız?

Evet stoklar gelene ve fiyatlar biraz düşene kadar.
Tam bütçeniz nedir ekran kartsız sistem için?
Bende sisrtemimi alırken 40 yıl OC yapmam diyordum ama şu an PC de OC yapcak parça arıyorum.

8000-9000 sistem

OC yapmayacağınıza eminseniz 10400 alın ama o zamanda Z serisi anakart almak biraz saçma olur.

Problem değil işlemciyi sonradan değiştireceğim zaten.
MHz hızları, anakart kalitesi, soğutma kalitesi benim için önemli sorun yaratmasını istemiyorum uzun süre bana yeter.
i5 10500 mi yoksa i5 10400 mü sizce çok fark yoksa 10400 alacağım.

Problem değil işlemciyi sonradan değiştireceğim zaten.
MHz hızları, anakart kalitesi, soğutma kalitesi benim için önemli sorun yaratmasını istemiyorum uzun süre bana yeter.
i5 10500 mi yoksa i5 10400 mü sizce çok fark yoksa 10400 alacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10400 alın hepsi neredeyse aynı performansta.

Sistemi oyun ve ders için kullanacağım. Overclock yapmıyorum yapacağımı da sanmıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10400 alın hepsi neredeyse aynı performansta.

Teşekkür ederim.
Ekran kartını da 5600 XT düşüneceğim ya da 5500 XT.

Geri
Yukarı