i5 10600K es 5.0 GHz overclock

Sonda "k" ibaresi yok.
Deneyin olursa dünyada ilk olur.
Tabii ben yaptım da neyse anlatmam.
Olmaz.
İsminden anlaşılıyor 🤣
Hocam 700 liraya Intel işlemci alıyorsun ve çarpan kilidi bekliyorsun. 🤣 🤣

Hocam 800-900 TL AMD de çarpan kilidi açık da gerçi en fazla 3.80 GHz oluyor Intel performans modunda 4.20 yine Intel'im önde be gerçi rocket Lake de ayıp ettiler ama olsun.
Bu konu da 4.90 yapmıştım.
Bir türlü 5.0 yapamamıştım. Sistem donuyor, kapanıyor, yeniden başlıyordu. Bugün tek tek voltaj yükselterek denedim, sonunda stabiliteye ulaştım. 1.210 voltaj ile 5.0 GHz alabiliyorum. Test yaptım, oyun oynadım. Kapanma, donma vs olmadı. Şu an aldığım performans 10900k stok halini geçti. :D
Snowman T6 Ultra ile 86-88 dereceleri gördüm. Delid yaptırmayı düşünüyorum aslında.

Eki Görüntüle 874317

Eki Görüntüle 874332
Buradaki tek sıkıntı işlemci yanıyor hocam soğutun.

İsminden anlaşılıyor 🤣

Hocam 800-900 TL AMD de çarpan kilidi açık da gerçi en fazla 3.80 GHz oluyor Intel performans modunda 4.20 yine Intel'im önde be gerçi rocket Lake de ayıp ettiler ama olsun.

Buradaki tek sıkıntı işlemci yanıyor hocam soğutun.

Sürekli 88-89 derece de durmuyor işlemci hocam. :D Test, yapıp zorladığım için bu kadar yüksek dereceleri gördü. Şu an boşta 35 dereceyi geçmiyor.

Uygun fiyata 10600K almışsın, 5 GHZ'ı da görüyor, delid riskli bir işlem, ne gerek var? Kullan o şekilde.

Sıcaklık çok yüksek hocam. Onu biraz önlemem gerek. Ya da paraya kıyıp daha iyi bir soğutucu. Hem delid yapan birini buldum yaşadığım yerde. B

Sürekli 88-89 derece de durmuyor işlemci hocam. :D Test, yapıp zorladığım için bu kadar yüksek dereceleri gördü. Şu an boşta 35 dereceyi geçmiyor.

Sıcaklık çok yüksek hocam. Onu biraz önlemem gerek. Ya da paraya kıyıp daha iyi bir soğutucu. Hem delid yapan birini buldum yaşadığım yerde. B
Sistem oyun için toplandıysa soğutucu şart.

Geri
Yukarı