10600K (ES) B460M-A PRO 4.60 GHz OC

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eki Görüntüle 869893

Bende intel overclock konusunda usta değilim kendim AMD kullandığım için ancak 5.0 GHz'nin 1.3V de olacağını söyleyebilirim.

Valla bilemiyorum ya. Korkuyorum da bir şey olur diye.

Bu arada 1.3 V fazla mı?
Güldürme beni, bu işlemci 5.0 GHz'e bir overclock olur var ya, aklın hayalin şaşar.
Nereden aldın bu işlemciyi?

Harbi mi? Nereden, nasıl yapabilirim? Ben Intel'in uygulaması ile yaptım OC. 1.3V nereden çıkarabilirim?

Bu aldığım.

Hedef bu;

Harbi mi? Nereden, nasıl yapabilirim? Ben Intel'in uygulaması ile yaptım OC. 1.3V nereden çıkarabilirim?

Bu aldığım.

Hedef bu;

B460M-A Pro ile 10900K sıkıntı olabilir. Anakartın VRM'leri yetmez diye düşünüyorum.

Bu aldığım.

Hedef bu;

Korkulacak hiç bir şey yok, 1.3 asla fazla değil.
Hele ki 5.0 GHz için, hiç fazla değil!
S2H anakart ile R5 2600X işlemciye 1.55 verip tekli çekirdek testi yaptım zamanında.

B460M-A Pro ile 10900K sıkıntı olabilir. Anakartın VRM'leri yetmez diye düşünüyorum.

Z490 düşünmediğim değil ama lanet olası kart işlemciden bile pahalı.

Hocam vergi ne kadar ödediniz?

16 TL ödedim.

1234.png

Korkulacak hiç bir şey yok, 1.3 asla fazla değil.
Hele ki 5.0 GHz için, hiç fazla değil!
S2H anakart ile R5 2600X işlemciye 1.55 verip tekli çekirdek testi yaptım zamanında.

Nasıl yapabiliriz ki hocam? Dediğim gibi 4.7 yapınca kapanıyor PC. Anakart mı zorlanıyor? Şimdi 1.3 yapsam sıkıntı yaratmaz mı?

Z490 düşünmediğim değil ama lanet olası kart işlemciden bile pahalı.

16 TL ödedim.

Eki Görüntüle 869908

Nasıl yapabiliriz ki hocam? Dediğim gibi 4.7 yapınca kapanıyor PC. Anakart mı zorlanıyor? Şimdi 1.3 yapsam sıkıntı yaratmaz mı?
4.7 yapınca PC kapanmasının sebebi voltajı arttırmıyorsunuz. Voltajı 1.3 yapsanız 4.9 Ghz veya 5.0 GHz de bile kapanmaz. Anakartın zorlanması ile ilgisi yok.

4.7 yapınca PC kapanmasının sebebi voltajı arttırmıyorsunuz. Voltajı 1.3 yapsanız 54.9 Ghz veya 5.0 GHz de bile kapanmaz. Anakartın zorlanması ile ilgisi yok.

Hocam sizlerle konuşabileceğim bir yer var mı? Oradan göstererek yapsak sizlerle? Merak etmeye başladım şimdi. Voltaj girilen yerler mevcuttu ama korktuğum için kurcalamaladım ora

@classy01 @caglarmtb

Geri
Yukarı