i5 10600K GT 1030 sistem nasıldır?

Bütçe
maksimum 10bin tl
Ekran kartı tek kelimeyle çöp sadece kasa için bütçeni söyle öneri yapalım.
ilerde ekran kartını kendim alıcam biliyorsunuzki çinde madencilik yasaklandı yakında ekran kartlarının düşeceğini düşünüyorum ayrıca ben aaa sınıfı oyunlar oynamayacağım
şu anki sistemim
pentium e6500
4gb ddr3 ram
gf9600gso512
oem fujitsu anakart
320gb wd blue hdd

İleride ekran kartını kendim alacağım biliyorsunuz ki Çin'de madencilik yasaklandı yakında ekran kartlarının düşeceğini düşünüyorum ayrıca ben AAA sınıfı oyunlar oynamayacağım.
Şu anki sistemim.
Pentium E6500.
4 GB DDR3 RAM.
GF9600GSO512.
OEM Fujitsu anakart.
320GB WD Blue HDD.

O zaman işlemciyi Ryzen 3 3100 veya 1600 AF yapın hocam ileride 1650 takarsınız.

Hocam R5 1600 iyi bir işlemci değil i5 10400F onu tokatlar ayrıca bir de AMD istemiyorum amacım F/P değil uzun ömürlülük bir de Windows 11 işlemci desteği var.

Bence 10600 biraz fazla kaçmış ondan dedim hocam fakat 1660 super gibi kartlar alınacaksa güzel tercih.
Hocam R5 1600 iyi bir işlemci değil i5 10400F onu tokatlar ayrıca bir de AMD istemiyorum amacım F/P değil uzun ömürlülük bir de Windows 11 işlemci desteği var.

İntternetten hazır sistem düşünür müsünüz?

Hocam siz siz olun alırken RX550 veya RX560 almayın GTX1050 Ti alın ve AMD istememeleri normal sıkıntılı bil marka.
haklısınız amd driver sorunu bulunan bir firma gtx 1050 ti 2017 çıkışlı bir kart eski birde ben ilerde fiyatlar düşerse rtx 3060 gibi bir ekran kartı düşünüyorum şu anki intel entegre grafik birimi sanırım valorant csgo tf2 unturned lol pubg mobile gibi oyunları açabilir
Bence 10600 biraz fazla kaçmış ondan dedim hocam fakat 1660 super gibi kartlar alınacaksa güzel tercih.

İntternetten hazır sistem düşünür müsünüz?
hocam ailem vatan bilgisayar dışından bir yerden bilgisayar almamı istemiyor güvenmiyorlar hazır sistem almayı düşünmüyorum bide bu bilgisayar var

Haklısınız AMD driver sorunu bulunan bir firma GTX 1050 Ti 2017 çıkışlı bir kart eski bir de ben ileride fiyatlar düşerse RTX 3060 gibi bir ekran kartı düşünüyorum şu anki Intel entegre grafik birimi sanırım Valorant CS:GO TF2 Unturned LoL PUBG Mobile gibi oyunları açabilir.

Hocam ailem Vatan Bilgisayar dışından bir yerden bilgisayar almamı istemiyor güvenmiyorlar hazır sistem almayı düşünmüyorum bir de bu bilgisayar var.

Hocam o fiyata internette az zorlarsanız 3060 bile bulunur gözünüzü seveyim Vatan insanları kazıklıyor.
Ayrıca İtopya, GameGaraj gibi sitelerin güvenilmeyecek ne yanı var?
Ayrıca İstanbul'da İtopya'nın bayisi var gidebilirsiniz.

Hocam o fiyata internette az zorlarsanız 3060 bile bulunur gözünüzü seveyim Vatan insanları kazıklıyor.
Ayrıca İtopya, GameGaraj gibi sitelerin güvenilmeyecek ne yanı var?
Ayrıca İstanbul'da İtopya'nın bayisi var gidebilirsiniz.
Hocam ben bildiğiniz dağın başında yaşıyorum oralara gitmem çok zor ve vatanın güvencesi var neredeyse bütün çevrem vatan bilgisayardan bilgisayar aldı

Geri
Yukarı