i5-10600KF sıvı soğutucu ile 80 derece

Affan Başer

Hectopat
i5-10600KF kullanıyorum. Daha önce de konu açmıştım fakat havalar çok ısındı ve işlemci ortalama 80 derece. Battlefield 5 oynuyorum yaklaşık 1 saattir. Acaba sorun çıkarır mı? RTX 3060 var; o, 65 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutucu ve kasa modeli nedir?
Dark Flash'ın tekli bir sıvı soğutması. Modeli unuttum. Kasa Gamepower WarCry. Darkflash BF1 kasasında da denedim fakat ısı farkı yok.
Kasa nedir? Kasanızı ne zaman temizlediniz en son? Masanızın altında mı konumlandırıyorsunuz? Fan ayarı yaptınız mı?
Haftada bir temizliyorum. Masanın üstünde.

Termal macun değişimi yapın. Sıvı soğutucu muhtemelen kötü. Kasa pek havadar değil.
İşlemcinin arkasında işlemcinin vidalarını taktığımız bir aparat var ya. O aparatın 4 vida yerinden bir tanesi çok sıkınca atıyor. Bilmem anlatabildim mi fakat tam sıkılmadığı için olabilir mi? Şu aparattan bahsediyorum.

Dosya Ekleri

• amd-islemci-fan-ayagi-anakart-baglantisi-amd-ayak__1381285135041980.jpg
    amd-islemci-fan-ayagi-anakart-baglantisi-amd-ayak__1381285135041980.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 27
İşlemcinin arkasında işlemcinin vidalarını taktığımız bir aparat var ya. O aparatın 4 vida yerinden bir tanesi çok sıkınca atıyor. Bilmem anlatabildim mi fakat tam sıkılmadığı için olabilir mi? Şu aparattan bahsediyorum.
O konu hakkında tam fikrim yok ama soğutucunun işlemciyi kaplaması lazım. Yeni aparat alırsan belki azalır.

Geri
Yukarı