i5-11300H laptop oyunlarda kasıyor

Alihan75

Hectopat
RAM
8 GB 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
512GB M.2 SSD
Ekran kartı
RTX 3050 4GB
İşlemci
i5-11300H
Merhaba. Laptopumda oyunlarda ve hatta Windows'ta bile drop sorunu var. Yani sadece oyunlarda değil bu sorun. Dakika başı bir saniye takılıp normale dönüyor. 8 ay önce aldım yaklaşık 4-5 aydır var. Bütün sürücülerim güncel ve bu sorun formatla da geçmedi. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum. SADECE OYUNLARDA DEĞİL.

Son düzenleme:
Dostum tüm laptop kullanıcılarının konularına bir bak istersen 8 GB RAM takınca sorunları çözülüyor, ve tek slot RAM kullandığından dolayı oluyor 2x8 yaparsan düzelir ama sen bizi dinleme gerçi, kafana eseni yap kurcala boz.
Neden böyle gereksiz yere çıkıştığınızı anlamdım ama, dediğim gibi ramlerim 4x2.

Neden böyle gereksiz yere çıkıştığınızı anlamdım ama, dediğim gibi ramlerim 4x2.

Hayır yanılıyorsunuz özellikle 3000 serisi ekran kartlarında ve yeni laptop modellerinde ramler 1x8 eğer 2x4 olduğuna dair kanıtınız varsa sunun aksi halde boş&yanlış bilgi vermekten mute yiyeceksiniz ve attığınız linkede bir bakın isterseniz..
1655069779947.png

Ve zaten 4 GB 3200 MHz RAM olmaz yani 2x4 değil hocam kendinizi kandırıyorsunuz üsttede 8 diye belirttiniz zaten ne diyorsunuz anlamıyorum RAM çok pahalı değil teknik servis ile görüşerekde taktırabilirsiniz RAM modeli hakkında bilgi vs. alabilirsiniz kolay gelsin.

Hayır yanılıyorsunuz özellikle 3000 serisi ekran kartlarında ve yeni laptop modellerinde ramler 1x8 eğer 2x4 olduğuna dair kanıtınız varsa sunun aksi halde boş&yanlış bilgi vermekten mute yiyeceksiniz ve attığınız linkede bir bakın isterseniz.. Eki Görüntüle 1417820
Ve zaten 4 GB 3200 MHz RAM olmaz yani 2x4 değil hocam kendinizi kandırıyorsunuz üsttede 8 diye belirttiniz zaten ne diyorsunuz anlamıyorum RAM çok pahalı değil teknik servis ile görüşerekde taktırabilirsiniz RAM modeli hakkında bilgi vs. alabilirsiniz kolay gelsin.
Boş ve yanlış mı :D
Amacım bilgi vermekle de alakası yok0 bilgi almaya çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-13_003922014.png
    resim_2022-06-13_003922014.png
    87,5 KB · Görüntüleme: 21
Boş ve yanlış mı :D

Sorabilirsiniz, birçok bilgiyi Trendyol kafasına göre dolduruyor, örneğin: Monitörlerde 144 Hz ve 1ms tepkime süresi olan monitörlerin özelliklerindede 75 Hz ve 5-6ms gibi şeyler yazıyordu diyebilirim ama birçok modeli kullanmış biri olarak 4x2 RAM'ler 3000 serisinde özellikle yoklar her yere bak git her yeri araştır 1x8 bizi uğraştıracağına teknik servisi ara bilgi al.

2x4'ü çok saçma buluyorum adam RAM yükseltmek istediğinde 2 RAM'i satıp yerine 2x8 RAM alması gerekiyor. Hocam rica etsem Görev Yöneticisi'nden performans sekmesinden bellek bölümünün fotoğrafını atabilir misiniz?

Geri
Yukarı