i5-11300H RTX 3050 Valorant'ta düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Ekran kartı olarak Iris'i kullandığını nasıl anlayabilirim? Görev yöneticisinde RTX 3050 ve Iris ikisi kullanılıyor.

Ekran kartı sürücüsünü güncelledim başka ne yapabilirim?

Oyun içi Afterburner'dan görebilirsin veya kullanılıyorsa görev yöneticisinde de belli olur. RAM'in 1x16 mı 2x8 mi cevap vermedin.

Yeni laptop aldım. Valorant'ta düşük FPS alıyorum (80-120 FPS arası).

Laptopun özellikleri şu şekilde:
  • i5-11300H 3.1GHz (8GPU)
  • 16 GB RAM.
  • RTX 3050 ekran kartı ve harici olarak Intel Iris Xe Graphics.
Oyun içinde her şeyi performansa uygun yaptım. Nedenini anlayamadım benim beklediğim 200-300 FPS arası performanstı.
Problemi nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hocam yaşadığınız sorunun sebebi işlemcinin GPU'sunu kullanmanız olabilir, benim de sizinle aynı sistemim var, ben de laptop sonuçta diye geçiştiriyordum düşük FPS in sebebini ama olay farklıymış, Varsayılan GPU'yu seçmediğimizden dolayı bilmeden işlemcinin GPU'sunu kullanıyoruz ve istenilen FPS'i alamıyoruz. Oyunlarda hep NVIDIA ekran kartını kullanmak için NVIDIA Denetim Masası'nı açın:

1) "Görüntü ayarlarını önayarla yap" bölümüne tıklayın, " Gelişmiş 3D görüntü ayarlarını kullan" seçeneğini seçin.
2) "3D Ayarların Yönetilmesi" bölümüne tıklayın, "Genel Ayarlar" bölümünden "Tercih edilen grafik işlemci" bölümünü "Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi" olarak seçin.
3) "PhysX Yapılandırması" bölümüne tıklayın ve "Physx işlemcisi seçin" bölümünden NVIDIA ekran kartınızı seçin ve ayarlarınızı uygulayın.

Ek olarak tam verimli performans ayarları için:
"3D Ayarların Yönetilmesi" bölümüne tıklayın, "Genel Ayarlar" bölümünden "Ayarlar" bölümünün aşağındaki yerde:
1) "Güç yönetim modu" na tıklayın ve "Normal" seçeneğini "Maksimum performansı tercih et" ile değiştirin.
2) "OpenGL ile görüntü oluşturma GPU'su" na tıklayın ve "Otomatik seç" seçeneğini "RTX 3050 Laptop" ile değiştirin ve ayarlarınızı uygulayın.

Geri
Yukarı