i5 11300H ve RTX 3050 Rocket League Düşük FPS

Fafafel

Hectopat
İşlemci: i5 11300H
Ekran Kartı: RTX 3050
RAM: 8 GB
Windows 11 kuruluyken Rocket League'de en yüksek ayarlarda 250 FPS alıyordum ve ekran kartı kendini %100 kullanıyordu. Windows 10'a geçince aynı ayarda 130-140 FPS alıyorum ve ekran kartı kullanımı %80 seviyesinde. Bunu sebebi ne olabilir? Windows 10 kurduktan sonra Rocket League girmeden 2-3 gün mining yapmıştım, bunun etkisi olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bir şekilde minig yaptıysanız böyle sistem dropları ile karşılaşa bilme ihtimaliniz var zaten ekran kartı %80 kullanılıyor. Sistem ısılarını atabilir misiniz? CPU - GPU.

Yanlış bir şekilde minig yaptıysanız böyle sistem dropları ile karşılaşa bilme ihtimaliniz var zaten ekran kartı %80 kullanılıyor. Sistem ısılarını atabilir misiniz? CPU - GPU.
GPU ısısı ortalama 72 derece. CPU ısısı ortalama 76 derece. İlk mesajımda yazdığım değerler menüdeki değerlerdi. Maçta ısı değerleri böyle ve FPS 90-110 arası, GPU kullanımı da ortalama 65 seviyesinde.

GPU ısısı ortalama 72 derece. CPU ısısı ortalama 76 derece. İlk mesajımda yazdığım değerler menüdeki değerlerdi. Maçta ısı değerleri böyle ve FPS 90-110 arası, GPU kullanımı da ortalama 65 seviyesinde.
ısılarda a normal hocam termal bakım tavsiye edebilirim sürücüleriniz güncel mi geforce experienceden oturum açıp ekran kartı sürücünüzü indirip temiz kurulum yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı