i5-1135G7 bulunan laptopta alınan değerler normal mi?

bnebatu

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
SDD
Ekran kartı
MX-350
İşlemci
I5-1135G7
Merhaba, son zamanlarda Laptop'umda performans düşüşü vardı önceden CS:GO'da rahatça 60 FPS dropsuz alırken şu an 40 FPS droplu alıyorum, Fortnite'ıda önceden uzaklık bulanıklaştırması, adını unuttum. Ayarı yükseltince uzaklar daha net görünüyor, kapalı iken bulanık ve mxaa ayarı değil ile 30-50 FPS rahatça alırken droplu 15 FPS alıyorum ve iyice neden kaynaklanabileceğini araştırdım, HWiNFO diye bir uygulama buldum, bu uygulamada ıa lımıt reasons kısmında "evet" yazıyor. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi acaba, bu değerler normal midir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-26 011121.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-26 011121.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 24
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp, güncel sürümünü kurup aşağıdaki ayarları dener misiniz?

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp, güncel sürümünü kurup aşağıdaki ayarları dener misiniz?
bu işlerden pek anlamıyorumda, DDU ile kaldırmak riskli birşey değil ve yanlış birşey yaparsam bilgisayarıma zarar gelmez, değil mi? Ve ayrıca 2. linkteki verdiğiniz ayarları (grafik ayarları) önceden yapmıştım fakat işe yaramadı

bu işlerden pek anlamıyorumda, DDU ile kaldırmak riskli birşey değil ve yanlış birşey yaparsam bilgisayarıma zarar gelmez, değil mi? Ve ayrıca 2. linkteki verdiğiniz ayarları (grafik ayarları) önceden yapmıştım fakat işe yaramadı
Hayır hocam, tabii ki de riskli bir şey değil. Bir deneyin isterseniz.

uygulamayı indirip deniyeceğim :)

sürücüyü ddu ile sildim, sürücüyü geforce experience'den mi yükleyeceğim yoksa sitedenmi

Hayır hocam, tabii ki de riskli bir şey değil. Bir deneyin isterseniz.
uygulama ile yaptım fakat robloxda doors'a girdiğimde ekran kartı %99 kullanılıyor, normalmidir
(önceden bakmamıştım, bilmiyorum)

Son düzenleme:
uygulamayı indirip deniyeceğim :)

sürücüyü ddu ile sildim, sürücüyü geforce experience'den mi yükleyeceğim yoksa sitedenmi

uygulama ile yaptım fakat robloxda doors'a girdiğimde ekran kartı %99 kullanılıyor, normalmidir
(önceden bakmamıştım, bilmiyorum)
Kullanım ile alakalı tam bilgim yok FPS değerleriniz düzeldiyse kullanımla ilgili ayrı konu açabilirsiniz. Bilgili arkadaşlar yardımcı olur.

Çok ilginç. Test videolarına baktınız mı hiç? Sizin sisteminize sahip olan diğer kullanıcıların FPS değerleriyle karşılaştırın.
Önceden rahatca 60 fps alıyordum(grafikler fullken), robloxda blox fruits oynarken bir anda 30 fps'ye düştü (3. Denizde)

Acaba termal macun yenilemesi yapmadığımdan olabilirmi, robloxda en düşük 59, en çok 69 derece

Veya bir virüs olabilirmi

Yeni konular

Geri
Yukarı