i5-1135G7 laptopta oyun performansı düştü

fatih jjjj

Femtopat
Daha fazla  
Laptopta Valorant gibi oyunlar oynarken eskiden 100-150-200 gibi FPS alırken artık 50-60 almaya başladım, 60 FPS sabit olsa bile drop girebiliyor.

Virüs taraması yaptım virüs yok.
Yüksek performansta kullanıyorum.
İşlemci 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @2.40GHz 4 çekirdek.
RAM-8
Ekran kartı-NVIDIA GeForce MX450.

Laptopta Valorant gibi oyunlar oynarken eskiden 100-150-200 gibi FPS alırken artık 50-60 almaya başladım, 60 FPS sabit olsa bile drop girebiliyor.

RAM-8

Benimki MX 230 ama Valorant 1080p hıgh de 120 FPS veriyor daha yeni fan temizliği ve termal macun değişimi yaptırdım + soğutucu taktım belki bunlar sorunun çözebilir.

RAM-8
Hocam sorun bende değilmiş o zaman. Aynı işlemci bendede var ve bir süredir performans sorunundan yakınıyorum. Anladığım kadarıyla Intel bir güncelleme ile bilerek yapmış çünkü bilgisayarımda ısınma problemi yok (termal macun yenilemesi vb. yaptım) ve düzelmedi. Forumda bende dahil çok kişi bu durumdan şikâyetçi. Bir daha Intel işlemci/Intel işlemcili bilgisayar kesinlikle almayacağım.

Hocam sorun bende değilmiş o zaman. Aynı işlemci bende de var ve bir süredir performans sorunundan yakınıyorum. Anladığım kadarıyla Intel bir güncelleme ile bilerek yapmış çünkü bilgisayarımda ısınma problemi yok (termal macun yenilemesi vb. yaptım) ve düzelmedi. Forumda bende dahil çok kişi bu durumdan şikâyetçi. Bir daha Intel işlemci/Intel işlemcili bilgisayar kesinlikle almayacağım.

Bilgisyar ile ilgili her şey yaptıysan ekran kartı güncelle sürcüleri güncelle BIOS güncelle virüs taraması yap Intel'de sıkıntı yoktur.

Hocam sorun bende değilmiş o zaman. Aynı işlemci bende de var ve bir süredir performans sorunundan yakınıyorum. Anladığım kadarıyla Intel bir güncelleme ile bilerek yapmış çünkü bilgisayarımda ısınma problemi yok (termal macun yenilemesi vb. yaptım) ve düzelmedi. Forumda bende dahil çok kişi bu durumdan şikâyetçi. Bir daha Intel işlemci/Intel işlemcili bilgisayar kesinlikle almayacağım.

İntel öyle bir şey yapmıyor yapsa şu an kaç yıllık Pentium işlemcimi veya i5 6. Nesil işlemcimi kullanamaz olurdum. Büyük ihtimal sorun sizde.

Evet ısınma problemi.
Hocam ben sorunu çözemediğim için servise verdim ve fan değişecekmiş. Bilgisayarın fanı düzgün çalışıyordu ancak bilemem, teslim alırken throttling (yanlış yazmış olabilirim) var mı diye bakacağım. Varsa garanti süresi bitmeden hemen geri teslim edeceğim :D

Geri
Yukarı