Çözüldü i5 1135G7 MX 250 oyunlarda FPS 1'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rusteze5575

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bilgisayarımda oyun oynarken FPS bir anda 1'e düşüyor. İşlemci hızım 0,16 - 0,39 GHz'lere düşüyor. Örnek olarak az önce Valorant oynuyordum. Hiçbir sıkıntısı yoktu ama oyunun ortasında FPS 1'e düştü ve kapatmak zorunda kaldım.

Donanım özellikleri;
  • Intel i5 1135G7 2.40GHz
  • NVIDIA MX350.
  • 8 GB RAM.
  • Laptop.
Not: FPS düştüğü sırada PC çok ısınıyor sanırım sorun bundan kaynaklı ama derece değerlerine işlemcinin hızı düştüğü için bakamıyorum. Fareyi bile zor oynatıyorum.

Son düzenleme:
Evet şimdilik gerekli.

Yok oldu bile. Dilerseniz yine de basın turn on butonuna.

Denedim bu şekilde de çok fazla FPS düşüşü yaşıyorum.

Ben bilgisayarı aldığım zamandan beridir böyle bir şey yaşamıyordum şu an garantisi var teknik servise götürsem sorun hallolur mu?

Denedim bu şekilde de çok fazla FPS düşüşü yaşıyorum.

Ben bilgisayarı aldığım zamandan beridir böyle bir şey yaşamıyordum şu an garantisi var teknik servise götürsem sorun hallolur mu?
Bana TPL ve FIVR sekmenizi de atın. Limits de harika olur. Limits sekmesini de atın.

Hallolmaz kolay kolay.

Bana TPL ve FIVR sekmenizi de atın. Limits de harika olur. Limits sekmesini de atın.

Hallolmaz kolay kolay.

1693247743085.png

1693247761562.png

Sistemin tam anlamıyla Thermal'e ulaşıyor. Macunun ömrünü tüketmiş. Termal macun yenilemesi yapmanız gerekebilir ya da kasanızın fanlarını arttırmanız iyi olabilir.

Sıcaklık sebebiyle yaşıyorsunuz sorunu.

Yani ne yapmalıyım şu an tam olarak laptop bu arada.

Geri
Yukarı