i5 1135G7'li sistem Windows 11 için ideal mi?

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
Selam. Laptop kullanıcısıyım Dell Vostro kullanıyorum. Teknik özellikleri Intel Core i5 1135G7 ( 11th gen) işlemci, MX350 2 GB GDDR5 harici GPU. 8 GB DDR4 3200 MHz CL22 RAM, 512 GB M.2 SSD. Laptopu 2 yıl önce kadar satın aldım Windows 10 Home lisanslı kurulmuş olarak elime ulaştı. Sorum şu bu cihaz Windows 11 Home 23H2 sürümünü sıkıntısız akıcı ve kasmadan bir şekilde çalıştırabilir mi? Bazıları animasyonların çok kastığını ve geçmemem gerektiğini söyledi doğru mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

1707731301988.png

Selam. Laptop kullanıcısıyım Dell Vostro kullanıyorum. Teknik özellikleri Intel Core i5 1135G7 ( 11th gen) işlemci, MX350 2 GB GDDR5 harici GPU. 8 GB DDR4 3200 MHz CL22 RAM, 512 GB M.2 SSD. Laptopu 2 yıl önce kadar satın aldım Windows 10 Home lisanslı kurulmuş olarak elime ulaştı. Sorum şu bu cihaz Windows 11 Home 23H2 sürümünü sıkıntısız akıcı ve kasmadan bir şekilde çalıştırabilir mi? Bazıları animasyonların çok kastığını ve geçmemem gerektiğini söyledi doğru mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 2114210

Hayır, sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2114210

Sorunsuz çalışır bilgisayarınızın özellikleri Windows 11 için yeterli.

USB'den mi hocam yani. 32 GB SanDisk USB var bende.

Evet USB'den bahsediyor arkadaş USB'den kuracaksanız Rufus uygulaması ile ISO'yu belleğe yazdırın ve kurulum sırasında özel yüklemeyi seçin.

Kullanabilirsiniz, temiz kurulum tercih etmeniz daha iyi olur zira gereksiz hiçbir şey kalmaz fakat ben Windows 10 Home'da kalmanızı tavsiye ederim. Windows 10 H'da daha fazla performans alırsınız.

Her zaman en güncelde kalmak daha iyidir yeni nesil işletim sistemleri daha performanslı çalışır.

Evet USB'den bahsediyor arkadaş USB'den kuracaksanız Rufus uygulaması ile ISO'yu belleğe yazdırın ve kurulum sırasında özel yüklemeyi seçin.

Her zaman en güncelde kalmak daha iyidir yeni nesil işletim sistemleri daha performanslı çalışır.

Bir denemekte fayda var hocam haberlerde Windows 11'in çok fazla yapay zeka çalışmaları olduğunu gördüm. Bir de 8 GB RAM sıkıntı yaratır mı Windows 11'de. Bazıları 8 GB RAM sistemler geçmesin diyor Windows 11'e doğru mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı