Çözüldü i5 11400 CPU kullanımı yüksek görünüyor

• Konuyu başlatan Onko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 306
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onko

Centipat
Daha fazla  
i5 11400.
Bilgisayarda trojan olduğundan suphelenmiştim. 1 ay önce falan format attım bulut yukleme ama şimdi PC açıktı bir şeyle uğraşıyordum biraz zaman geçti ve fan sesi biraz yükseldi. Bakayım dedim işlemci kullanımı %60'larda ve sadece Google açıktı. Sizce ne gibi bir sorun nasıl çözerim? Görev Yöneticisi'ni açtığımda düştü işlemci kullanimi.

Çözüm
Mcaffe kullanıyorum evet fan sesi yükselince hemen baktım mcaffe gördüm görev yoneticisinde umarım korkmam gereken bı durum yoktur değilmi
Hayır, muhtemelen arkaplanda yapması gereken işlemleri yapıyor. Sistemi boşta bıraktığınızda tarama ve dizin listeleme yapar. Bu işlemler de CPU kullanımını arttırır. Endişe edecek bir durum yok.
AV kullanıyor musunuz? Sistem boşta olduğunda Windows Defender veya kullanılan AV yazılımları otomatik tarama, dizin listeleme yaparlar. Buna denk gelmiş olabilirsiniz. CPU'yu en çok kullanan uygulamayı da Görev Yöneticisi üzerinden CPU sıralaması ile görebilirsiniz.

AV kullanıyor musunuz? Sistem boşta olduğunda Windows Defender veya kullanılan AV yazılımları otomatik tarama, dizin listeleme yaparlar. Buna denk gelmiş olabilirsiniz. CPU'yu en çok kullanan uygulamayı da Görev Yöneticisi üzerinden CPU sıralaması ile görebilirsiniz.
Mcaffe kullanıyorum evet fan sesi yükselince hemen baktım mcaffe gördüm görev yoneticisinde umarım korkmam gereken bı durum yoktur değilmi

Hayır, muhtemelen arkaplanda yapması gereken işlemleri yapıyor. Sistemi boşta bıraktığınızda tarama ve dizin listeleme yapar. Bu işlemler de CPU kullanımını arttırır. Endişe edecek bir durum yok.

Çözüm

Geri
Yukarı