Microzey PLA PRO vs Hyper PLA

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, 3D yazıcı işinde yeniyim. İlk 2 makaramı porima kullanmıştım ancak 450TL’ye aldığım porima 498TL olmuş. Bu sebeple farklı bir filament arayışına girdim.

Hepsiburada üzerinden bakiyemle denemek için 1 makara Microzey Pla Pro Hyper Speed aldım. Birkaç kez kırılma sorunu yaşamam haricinde iyi gibi duruyor. Bir de ekstra olarak filamentmarketim.com üzerinde Pla Pro adında bir serilerini gördüm ama bu seri kendi sitelerinde bulunmuyor. Aralarındaki farkı sorduğumda ilgili satıcı “özel üretim” şeklinde bir cevap verdi. Kırılma sorununu ise “yeni formül kullanarak çözdüklerini” belirtti. Sizce iki filament arasından hangisi tercih edilmeli? Veyahut 400-430TL bandında hangi marka daha iyi sonuç verir? Yazıcım v3 KE.

Pla pro zaten 800mms hız civarında basılabilme imkanı bulunuyor diye satılıyor, ayrıca sitede mevcut hocam. instagram sayfasından pla pro'nun özelliklerine bakabilirsin. ben neptune 4 de full pla pro kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Pla pro zaten 800mms hız civarında basılabilme imkanı bulunuyor diye satılıyor, ayrıca sitede mevcut hocam. instagram sayfasından pla pro'nun özelliklerine bakabilirsin. ben neptune 4 de full pla pro kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Kendi sitelerinde PLA pro göremedim. Link atabilir misiniz? Eskiden ben de görmüştüm diye hatırlıyorum ama şimdi yok. Kendi sitelerinde artık pla pro hyperspeed satıyorlar sanırım. Filamentmarketim’den ilgili filamentin alışverişini yaptınız mı? Ben Porima’larımı oradan almıştım ancak internette bazı kullanıcılar satıcının Microzey kutusuna başka filament koyduğuna kadar iddialarda bulunmuş.

Kendi sitelerinde pla Pro göremedim. Link atabilir misiniz? Eskiden ben de görmüştüm diye hatırlıyorum ama şimdi yok. Kendi sitelerinde artık pla Pro HyperSpeed satıyorlar sanırım. Filamentmarketim'den ilgili filamentin alışverişini yaptınız mı? Ben Porima'larımı oradan almıştım ancak internette bazı kullanıcılar satıcının microzey kutusuna başka filament koyduğuna kadar iddialarda bulunmuş.

AA evet hocam eskiden vardı ama artık yok veya adını pla Pro Hyper Speed diye düzenlemişler, evet filamentmerketim.comdan 2 kere falan sipariş ettim daha sonra rhino3Dden almaya başladım daha ucuz diye. Filamentmarketim de bir sorun yaşamadım ayrıca hemen kargoya veriyorlar, öyle bir şey olacağını pek sanmıyorum kii öyle bir şey yaşamadımda ama bilmiyorum başınıza öyle bir olay gelse bile yardımcı olurlar bence.

Microzey artık PLA Pro üretmiyor diye okuduğumu hatırlıyorum ama nerede okuduğumu hatırlamadığım için link veremem ama o konuda hata yoksa PLA Prolar eski ürün.

Kırılıyor olması kabul edilebilir bir durum olmamalı.

800mm/sn ?? Bunda hata olmalı, ürününe güvenen sitesine yazar.

Creality HS PLa ve Elegoo Rapid PLA max 600, ESUN ePLA-HS max 350mm/sn değerlere sahip.

Porima Colorshiftler daha ucuz oluyor, geçen ay PLA 330, PLA Premium/Pastel 360 lira idi, fiyatlar hala aynı gibi duruyor, gün içinde çoğunlukla bittiği için takip etmen gerek sitesinden.

Microzey artık PLA Pro üretmiyor diye okuduğum hatırlıyorum ama nerede okuduğumu hatırlamadığım için link veremem ama o konuda hata yoksa PLA Prolar eski ürün.

Kırılıyor olması kabul edilebilir bir durum olmamalı.

800mm/sn ?? Bunda hata olmalı, ürününe güvenen sitesine yazar.

Creality HS PLa ve Elegoo Rapid PLA max 600, ESUN ePLA-HS max 350mm/sn değerlere sahip.

Porima Colorshiftler daha ucuz oluyor, geçen ay PLA 330, PLA Premium/Pastel 360 lira idi, fiyatlar hala aynı gibi duruyor, gün içinde çoğunlukla bittiği için takip etmen gerek sitesinden.
İnstagram sayfasına pla pro postuna hızda sınır tanımayanlar için 700mms ye kadar diye yazmışlar hocam. N4 de full microzey kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım ben kırılma gibi.

EU sitesinde kırılmaya dair şunu yazmışlar:

Caution: PLA-Speed filament can be brittle due to its high fluidity and is highly sensitive to moisture. Therefore, it must be well preserved.

TR sitesinde hız bilgisi özellikler kısmında 700 olarak verilmiş ama ben tatmin olmadım.

Son düzenleme:
Ben 700’lere kadar çıkmıyorum işin aslı. Speed almam o yüzden çok şart değil. 300 mm/s kullanıyorum hız olarak fazla hızla da bir işim yok açıkçası. Kafam yeni / eski karmaşasında karıştı açıkçası. Pla Pro artık üretilmeyecekse almak pek mantıklı gözükmüyor işin aslı.

Filetto3D'nin filamentlerini aldım yakın zamanda. Hala 10 al 8 öde kampanyası devam ediyor. Kilosu 360 TL'ye gelmiş oluyor. Aldığım renklerde veya baskılarda da herhangi bir problem yaşamadım şimdiye kadar. Şuan piyasada daha uygun bir fiyat göremedim ben. He hız konusunda nasıl bir performansı var onu bilemiyorum. 100 mm/s üstüne çıkamadım şimdiye kadar yazıcımdan dolayı :)

İsteyenler için sitenin linki

Geri
Yukarı