i5 11400 işlemci için anakart önerisi

Bütçe
1500

capo46

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı fiyatları sakinleşene kadar Intel i5 11400 bir sistem toplayıp APU kullanacağım. Anakart için 1500TL bütçem var. Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim, galiba sadece H510, H470, H570, B560 ve Z serisi anakartlarda çalışıyormuş.

Hocam ben de 11400F alacağım. H510 anakartları bekliyorum. Şu an anakartlar biraz pahalı. Bekleyin isterseniz.

Bu en düşük bütçeli versiyonu.

Bu ise bütçenizden 60TL daha fazla olan fakat daha güçlü olan versiyonu. ASUS'tan başka markalar isterseniz maalesef şu an bu işlemciler için üretilmiş fazla bir anakart yok. Ama isterseniz 10.nesil i5 alıp iyi bir anakart alabilirsiniz. Zaten 10.nesil ile 11.nesil arasında fazla bir fark yok :D

Bu en düşük bütçeli versiyonu.

Bu ise bütçenizden 60TL daha fazla olan fakat daha güçlü olan versiyonu. ASUS'tan başka markalar isterseniz maalesef şu an bu işlemciler için üretilmiş fazla bir anakart yok. Ama isterseniz 10.nesil i5 alıp iyi bir anakart alabilirsiniz. Zaten 10.nesil ile 11.nesil arasında fazla bir fark yok :D
2666 mhz 10400f ile 3200 mhz 11400f arasında 1080pde 30-40 fps arası oynuyor hocam. Donanım arşivi kıyaslamış.

2666 MHz 10400F ile 3200 MHz 11400F arasında 1080PDE 30-40 FPS arası oynuyor hocam. Donanım arşivi kıyaslamış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer hala i5 11400 istiyorsan seni zorlayamam. Ama bana kalırsa şu an halihazırda birçok 10.nesil anakart olduğu için 10.nesil alıp kalan parayı da ekipman bütçesine katardım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer hala i5 11400 istiyorsan seni zorlayamam. Ama bana kalırsa şu an halihazırda birçok 10.nesil anakart olduğu için 10.nesil alıp kalan parayı da ekipman bütçesine katardım.
Bu testler doğru değil hocam ayrıca işlemci tanıtılmadan yapılmış şubat ayında. Gamernexus ve donanım arşivinin testlerine bakabilirsiniz. Benim 11400 isteme sebebim valorant oynayacak olmam. 11400F fiyatına göre harika bir işlemci.
900-1000 TL arası h510 anakartlar bulunabiliyor. Stoklar gelsin modeller yaygınlaşsın biraz daha ucuzlar.

Bu testler doğru değil hocam ayrıca işlemci tanıtılmadan yapılmış şubat ayında. Gamernexus ve donanım arşivinin testlerine bakabilirsiniz. Benim 11400 isteme sebebim Valorant oynayacak olmam. 11400F fiyatına göre harika bir işlemci.
900-1000 TL arası H510 anakartlar bulunabiliyor. Stoklar gelsin modeller yaygınlaşsın biraz daha ucuzlar.

Sizin fikrinize karışamam hocam. Sizde haklısınız aslında. Fakat bu durumda alacağınız ekran kartı da önemli. Sonuçta işlemci ekran kartını beslemek için var. Ekran kartı modelini söyleyebilirseniz daha iyi olur.

Hocam ben de 11400F alacağım. H510 anakartları bekliyorum. Şu an anakartlar biraz pahalı. Bekleyin isterseniz.
Hem siz hem de konuyu açan arkadaş için yazıyorum.
Öncelikle 11400F'e fazladan 600-700TL vermek yerine 10400F alın, arada %5 performans farkı bile yok.
H çipset anakart giriş seviyesi haricinde önermem, orta seviye bir B460 çipsetli anakart alın.
Arkadaş onboard kullanacağım demiş ama sırf belli bir süre onboard kullanmak için o kadar ekstra para vermenize gerek yok, 2.el 200 TL civarına giriş seviyesi bir kart alıp idare edersiniz.

Hem siz hem de konuyu açan arkadaş için yazıyorum.
Öncelikle 11400F'e fazladan 600-700TL vermek yerine 10400F alın, arada %5 performans farkı bile yok.
H çipset anakart giriş seviyesi haricinde önermem, orta seviye bir B460 çipsetli anakart alın.
Arkadaş onboard kullanacağım demiş ama sırf belli bir süre onboard kullanmak için o kadar ekstra para vermenize gerek yok, 2.el 200 TL civarına giriş seviyesi bir kart alıp idare edersiniz.
Hocam bir sürü test videosu izledim. Hatırı sayılır bir performans farkı var. Kişisel seçimler bunlar ama yüzde 5 in çok üstünde performans farkı var. Yabancı kaynaklara da göz atın isterseniz. OC yapılmayacaksa ben bu chipset olayını anlamıyorum. Temel düzey sadece oyun ve günlük işler için kullanan bir insanda b560 ile h510 arasında nasıl bir fark olur. H510 zaten 3200 mhz çalıştırıyor. Zarar görür mü H510 a 11400 takarsak hocam? Beslememe gibi bir durum olur mu?
Sizin fikrinize karışamam hocam. Sizde haklısınız aslında. Fakat bu durumda alacağınız ekran kartı da önemli. Sonuçta işlemci ekran kartını beslemek için var. Ekran kartı modelini söyleyebilirseniz daha iyi olur.
1280X960 full low ayarlarda valorant için ucuz yollu bir 1050 ti bulabilirsem almayı düşünüyorum. 2022'nin sonuna kadar ekran kartı krizi sürecek diyorlar. Beklemek istemiyorum. Daha sonra satar 3060 falan alırım planım bu yönde. 2666 mhz 10400 ile 3200 mhz 11400 kıyaslamak gerekiyor. Bu İşlemciler Z serisi bir anakart alınırsa mantığı kalmıyor çünkü o bütçelerde 5600x alınabiliyor.

Yerinizde olsam 10.nesil işlemci alırdım. 11.nesilin anakartları aşırı pahalı ve işlemci performansında gözle görülür artış yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı