i5-11400 RTX 3060Ti sistem için 750W PSU yeter mi?

Çok açılmak istemiyorum, güncel psu bütçesi ne pek bilmiyorum baktığımda ucuzu da var pahalı da ama hangisi iyi deneyimim yok. 1000TL bütçe bunun için yeterlidir sanırım.

Ama şuanki PSU kaliteli değil. İlla ki yetecektir ama bence FPS tarzı 650W alın yada Corsair 750W seviyesinde bişey alın. 1000TL bütçede bunları rahatça bulabilirsunuz diye hatırlıyorum.

Ama şuanki PSU kaliteli değil. İlla ki yetecektir ama bence FPS tarzı 650W alın yada Corsair 750W seviyesinde bişey alın. 1000TL bütçede bunları rahatça bulabilirsunuz diye hatırlıyorum.
Asus 750w 900tl şu an baktım onu düşündüm de Asus tuf kötü mü ki? İyidir diye düşünmüştüm

Siz niye güç kaynağı değiştiriyorsunuz? ASUS TUF serisinden 550W'lık bir güç kaynağınız var. RTX 3060 Ti, ortalama 200W çeken bir ekran kartı. İşlemciniz 65W çekiyor ama hadi ısındı falan 90-100W çekti diyelim. En çok güç harcayacak iki parça için 300W'tan söz ediyoruz. Bu durumda sistem yükseltmesi yapmayacaksanız gerek yok.

Siz niye güç kaynağı değiştiriyorsunuz? ASUS TUF serisinden 550W'lık bir güç kaynağınız var. RTX 3060 Ti, ortalama 200W çeken bir ekran kartı. İşlemciniz 65W çekiyor ama hadi ısındı falan 90-100W çekti diyelim. En çok güç harcayacak iki parça için 300W'tan söz ediyoruz. Bu durumda sistem yükseltmesi yapmayacaksanız gerek yok.
Elinizdeki PSU gayet kaliteli, o arkadaşı takmayın. Daha güçlü bir ekran kartına geçmediğiniz sürece elinizdeki PSU fazlasıyla yeterli.
İçimi rahatlattınız hocam. Ya sıvı soğutma klavye mouse kullaklık bazı usbler vb düşününce dedim acaba yeter mi bilemedim. Kalite olarak şüphem yoktu da. Biri kalitesiz diyince şaşırdım :) Sizlere teşekkür ederim

Milletin aklı orta seviye ekran kartlarının bile 300-350W eski çağlarda kalmış. Bir de o zamanlar diyorlardı yüksek güç kaynağı al ileride lazım olur falan. Aynı şey gibi 4000 motor araba al kardeşim 10 sene sonra da binersin. 😂

Teknoloji ilerledikçe enerji tüketimi azalır. Düşük güç tüketimli işlemciler, ekran kartları, daha az yakıt tüketen, düşük silindir hacmine daha çok beygir gücü veren arabalar, daha verimli buzdolapları, ampuller hepsi aynı kapıya çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı