i5-11400 RTX 3060Ti sistem için 750W PSU yeter mi?

Milletin aklı orta seviye ekran kartlarının bile 300-350W eski çağlarda kalmış. Bir de o zamanlar diyorlardı yüksek güç kaynağı al ileride lazım olur falan. Aynı şey gibi 4000 motor araba al kardeşim 10 sene sonra da binersin. 😂
He valla... Bir de Google diye bir şey var. Bir sistem bileşeninin sonuna "review" yazıp Enter'a bastığında her şeyi görebiliyorsun zaten. Direkt "o güç kaynağı yetmez" lafıyla santralden kaçak elektrik çektirecekler, yemin ediyorum. 😒

Çok açılmak istemiyorum, güncel PSU bütçesi ne pek bilmiyorum baktığımda ucuzu da var pahalı da ama hangisi iyi deneyimim yok. 1000TL bütçe bunun için yeterlidir sanırım.

Hocam o zaman kaliteli 650W alın yeter.
He vallahi... Bir de Google diye bir şey var. Bir sistem bileşeninin sonuna "review" yazıp Enter'a bastığında her şeyi görebiliyorsun zaten. Direkt "o güç kaynağı yetmez" lafıyla santralden kaçak elektrik çektirecekler, yemin ediyorum. 😒

Hocam 550W 3060 Ti sisteme yetçeğini sanmıyorum galiba bana demişsiniz ileriye dönük olarak 750W mantıklı çünkü eğer arkadaş sonradan daha güçlü bir kart takarsa ama bütçesi 1000TL imiş o zaman kaliteli 650W yeter zaten.

Hocam 550W 3060 Ti sisteme yetçeğini sanmıyorum galiba bana demişsiniz ileriye dönük olarak 750W mantıklı çünkü eğer arkadaş sonradan daha güçlü bir kart takarsa ama bütçesi 1000TL imiş o zaman kaliteli 650W yeter zaten.
He direkt sizi hedef almadım. Ama sistem sahibine güç kaynağı aldırmanın manası yok. RTX 3070 ya da RX 6700 XT yükseltmesi yapsa bile bu güç kaynağı yeter. RTX 3070 Ti'ın bile standart versiyonundaki güç tüketimi 280W civarı. Gerisini siz hesaplayın.

He direkt sizi hedef almadım. Ama sistem sahibine güç kaynağı aldırmanın manası yok. RTX 3070 ya da RX 6700 XT yükseltmesi yapsa bile bu güç kaynağı yeter. RTX 3070 Ti'ın bile standart versiyonundaki güç tüketimi 280W civarı. Siz hesaplayın.

Zaten şu anki serinin kartlarına yeter ben ileriki serilerde diyorum sonuçta sonsuza kadar 550W yetmez diye düşünüyorum.

Zaten şu anki serinin kartlarına yeter ben ileriki serilerde diyorum sonuçta sonsuza kadar 550W yetmez diye düşünüyorum.
Bunu bilemeyiz. Belki yeni kartların güç limitlerinde de ciddi iyileştirmeler gelecektir. Kaldı ki böyle olacağını da düşünüyorum. R9 380 ile RTX 3060 Ti'ı bir karşılaştırın. Aradaki performans farkı dağlar kadar ama hemen hemen aynı oranda güç çekiyorlar.

Bunu bilemeyiz. Belki yeni kartların güç limitlerinde de ciddi iyileştirmeler gelecektir. Kaldı ki böyle olacağını da düşünüyorum. R9 380 ile RTX 3060 Ti'ı bir karşılaştırın. Aradaki performans farkı dağlar kadar ama hemen hemen aynı oranda güç çekiyorlar.

Zaten ileriye dönük olsun diye almasını söyledim hocam eğer olursa diye zaten fiyatlar malum dolar biraz daha çıkarsa fiyatlar daha da uçacak arkadaş sonrasında buna para harcamasın diye dedim.

Zaten ileriye dönük olsun diye almasını söyledim hocam eğer olursa diye zaten fiyatlar malum dolar biraz daha çıkarsa fiyatlar daha da uçacak arkadaş sonrasında buna para harcamasın diye dedim.
Ben sizi anlıyorum ama gittiğimiz yönde güç tüketimlerinde bir iyileştirme var zaten. 750W-850W bir PSU gerekecekse o sistem High-End minvalinde bir yükseltme almalıdır ki ancak karşılasın. Bunun olup olmayacağı ise tamamen varsayımdır. Mevcut sistemi için 550W yeterli. Burası açık.

Ben sizi anlıyorum ama gittiğimiz yönde güç tüketimlerinde bir iyileştirme var zaten. 750W-850W bir PSU gerekecekse o sistem High-End minvalinde bir yükseltme almalıdır ki ancak karşılasın. Bunun olup olmayacağı ise tamamen varsayımdır. Mevcut sistemi için 550W yeterli. Burası açık.
Dostlar ikinizde güzel düşünüyorsunuz umarım bir tartışmaya yol açmamışımdır. Bana şu an olan hali için lazım. İlerisi de Allah kerim. Bugün arkadaşım olan mediamarkt Müdürü ile konuştum. O da iyileştirmeler olduğunu söyledi. Eskiden 1500w 1000w psu satardık şimdi max 750 satıyoruz diyor.. Sonuç olarak mevcut sisteme bu yeterli anladığım kadarıyla herkese teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı