i5 11400 sistem CRITICAL_PROCESS_DIED hatası

saizens

Hectopat
Merhaba dostlar, bütün parçalarım yeni sayılır, sistem yük altına girince direkt mavi ekran veriyor, hata kodu CRITICAL_PROCESS_DIED ekran kartımın bozuk olduğunu zannedip gidip yeni ekran kartı aldım düzelmedi, HDD bozuk sandım, yenisini aldım SSD bozuk sandım tekrar yenisini aldım, işlemci de macun yeniledim, defalarca parçaları söküp taktım belki 150 kere format attım sorun hala devam etmekte, HDD kablosunu değiştirdim yine aynı, genellikle oyun oynarken birden gidiyor, bazen 1 gün bile hiç sorun olmadığı oluyor, mavi ekran saniye de gelip gittiği için minidump dosyası da oluşmuyor, kafayı yedirecek bana.
Sistem özellikleri.
Z590 Gaming Carbon Wi-Fi
i5 11400.
G.Skill 2x8 16 GB 3200MHz.
GTX 1060.
550W Cooler Master PSU.

Bir RAM testi yapıp gelin.(Alttaki şekilde) İşlemcide sorun olsa daha sık yaşarsınız. 1 günde hiç olmadığı oluyor demişsiniz. İşletim sistemi desek çok format atmışsınız. HDD ve SSD değişmiş. Ekran kartı değişmiş. Zaten geriye işlemci, RAM ve anakart kalıyor. RAM'i alttaki şekilde test edelim. Öğrenelim. İşlemcide sorun olduğunu sanmıyorum. Anakart belki. Bir de cihaza taktığınız donanım kaynaklı olabilir. Ya da yüklediğiniz bir programın driverı arızalıdır. Ancak dump dosyası yok bunu da göremiyoruz.

- Cihazdaki bütün USB bağlantılarını kesin. Bluetooth ve Wifi bağlantılarını da. Sadece klavye ve mouse kalsın.
- Wifi yerine LAN ile bağlanın.
* Son kez format atın ve alttaki link dışında bir yerden driver kurmayın. Driver booster gibi yazılımlar kullanmayın.
* Cihaza geçici süreyle program yüklemeden kullanın. Yani formattan sonra her şeyi hemen kurmayın. Crackli veya modlu yazılımlar yerine geçici olarak sadece yasal yazılımlar kullanın.

Bu işlemlerden sonra sorununuz devam ediyor mu kontrol edin. Bu süreçte yaşadığınız anormal durumları da not alıp en son burada belirtin.

Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı