i5-11400 ve RTX 3060 sisteme PSU önerisi

Sorun bence güç kaynağı. Montaj doğru. Sıcaklıklar normal. Tahminimce işlemci ilk 85-90'ı gördü, frekans kıstı ve 76'ya düştü. Bu testten sonra aklıma sadece PSU'nun arızalı olması geldi. Başka kapıya çıkmıyor çünkü. PSU için bütçe alabilir miyiz?
maksimum 2000 tl ama düşük olursa daha iyi olur

O kadar uçmaya gerek yok. Pylon alırsın, olur biter.
Arkadaşlar ben size CPUTİN değerini söylemişim yanlışlıkla, özür dilerim.
tekrar bi test yaptım CPU 100 derece GPU 75 derece oluyor ve 8. dakikada bilgisayar kendini yeniden başlatıyor.
linkten izleyebilirsiniz değerleri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar ben size CPUTİN değerini söylemişim yanlışlıkla, özür dilerim.
tekrar bi test yaptım CPU 100 derece GPU 75 derece oluyor ve 8. dakikada bilgisayar kendini yeniden başlatıyor.
linkten izleyebilirsiniz değerleri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ya stok soğutma yetersiz kalıyor yada mpntazj yanlış yapılmış sanırım

@berkay.tknn Öncelikle 100 derece pek normal değil. Sen şu soğutucunun siparişini geç öncelikle. Geldiği vakit stok fanı sök, bunu tak düzgünce.
Mavi ekran hatası için doğru mavi ekran kategorisine. 🙂
@KojiroHyuga04'yı etiketleyebilirsin mavi ekran hatası konunda. Yardım eder.

@berkay.tknn sorun yok. 11400F için 100 derecenin üstü eşik zaten. Bu durum normal, soğutucu montajını yeniden yapmanı öneriyorum. Olmadı yeni soğutucu alırsın.

GPU 75 dereceyse zaten CPU'dan kaynaklı bir sorun, CPU fazla ısınıyor.
tamam montajı yeniden yapmayı deniyeceğim

@berkay.tknn Öncelikle 100 derece pek normal değil. Sen şu soğutucunun siparişini geç öncelikle. Geldiği vakit stok fanı sök, bunu tak düzgünce.
Mavi ekran hatası için doğru mavi ekran kategorisine. 🙂
@KojiroHyuga04'yı etiketleyebilirsin mavi ekran hatası konunda. Yardım eder.
PSU yu değiştirmeme gerek var mı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı