i5 11400 vs R5 4650G mi?

Bütçe
2800 TL civarı ( eğer anakart ile birlikte düşünülürse Max toplam 3700 TL)

SIRINDOSCARF

Megapat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Ekran kartı olmadan kullanılacak bir süre (muhtemelen 1 veya 2 sene kadar) sonrasında muhtemelen RTX ekran kartı alırım veya RX ekran kartı. Artık ne varsa ondan. Amacım ileriye dönük uyumluluk. Ama kafam karışık.

Bu bilgisayarı ilk başta kasa olarak kendim yapacağım. Küçük bir kasa olacak mini ATX gibi ama biraz farklılıkla. Eğer 11400 alırsam kule tipi soğutucu alacağım. Haliyle biraz genişleyecek kasa. HDD kullanmayacağım 500GB NVMe SSD alacağım.

Ama işlemci konusunda şimdilik Ryzen 5 4650G her ne kadar ekran kartı iyi olsa da ekran kartı takınca boşa gidecek. Ama 11400 ekran kartı olsa da olmasa da her türlü aynı performansı verecek.

Aslında i5 11400F işlemci var elimde ama başka bir yerde kullanıyorum. Evde Ryzen 3'lü sistem var.

Bu daha çok taşıma amaçlı küçük bir sistem olacak yurda okula falan götüreceğim.

(Okuldaki bilgisayarları çok kısıtlaması olduğundan sevmiyorum.) Ama laptop kesinlikle önermeyin ben laptop sevmiyorum.

Bu yüzden böyle bir yol seçiyorum.

Ne önerirsiniz? Ekran kartı alsam bu sefer piyasa belli düzelirse 1 2 senede bu sefer ekran kartına vereceğim para boşa gidecek satılmayacak vesaire. En kötü evdeki bilgisayara takarım.

Ama konu ekran kartı değil işlemci.

O zaman tercihimi 11400 üzerine kullanacağım. ya da bir süre bekleyeceğim hem biraz daha fazla para biriksin belki 11600k veya 12400 işlemcisine bakarım. Teşekkür ederim sizlere.

Yeni konular

Geri
Yukarı