i5-11400F alınır mı?

Bütçe
3800

Kule tipi fan

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB Fury Beast 3200mhz
Anakart
MSI H410M-B
Merhaba şu anda sistemimde halihazırda MSI H410M-B anakartima takili i3-10105F var ve sistemi yenilemek istiyorum. Yenilemeye işlemci ile baslamak istedim. Işlemci icin bütçem 3800 lira civari. Şu an i5-11400 3200 lira bandinda dolasiyor sizce hala alınır mı? Fiyatina deger bir islemci mi?
(Bu arada RAM'lerim 3200-CL16 hızında ama RAM'lerimi işlemci kısıtlaması yüzünden en fazla 2666MHz hızda çalıştırabiliyorum.)

Ben olsam artık DDR 4'e para harcamazdım bekler DDR 5'e geçerdim.

Hocam DDR5 daha cok yeni degilmi biraz daha yayginlastiktan sonra bütçe dostu olduktan sonra gecmek bence daha mantikli, zaten bunlar olmasa bile bütçem el vermez.

Bütçesi varsa bence de mantıklı işlemci anakart RAM satıp yeni sistemlere geçmek.

Hocam bütçe olsa zaten bir sure sonra gecilebilir ama bütçem el vermiyor su anlik.

Hocam DDR5 daha cok yeni degilmi biraz daha yayginlastiktan sonra bütçe dostu olduktan sonra gecmek bence daha mantikli, zaten bunlar olmasa bile bütçem el vermez.
DDR5 Intel tarafında 19 aydır var. AMD geç geçti. Eğer sıfırdan sistem toplanacak olsaydı arkadaş çok da haksız sayılmazdı. Ama eldeki mevcut donanımlarla değerlendirme yapılacaksa 10100F'ten 11400F'e geçmesinde bir sakınca yok bence.

11400f o parayı kesinlikle hak etmez

11400F o parayı kesinlikle hak etmez.

Sizin oneriniz nedir?

DDR5 Intel tarafında 19 aydır var. AMD geç geçti. Eğer sıfırdan sistem toplanacak olsaydı arkadaş çok da haksız sayılmazdı. Ama eldeki mevcut donanımlarla değerlendirme yapılacaksa 10100F'ten 11400F'e geçmesinde bir sakınca yok bence.

Anladim hocam da iste sifirdan toplamiyorum parcalari yenilemeye calisiyorum tavsiyeniz icin teşekkürler.

Geri
Yukarı