i5 11400F hazır sistem nasıldır?

• Konuyu başlatan aRD1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 384

aRD1

Femtopat
Daha fazla  
GameGaraj sitesinden 10.500 TL sistem buldum fakat yazın alacağım fiyatlar ne olur bilinmez.

• i5 11400F.
  • PowerColor RX 6500XT.
  • Crucial Ballistix 2x8 3200 MHz.
  • BIOSTAR H510MH/E 2.0 anakart.
  • Netac NV2000 512 GB M.2 SSD.
Kasa GameGaraj'ın kendi kasası PSU ise 650W 80+ Bronze yine GameGaraj'ın kendi PSU'su. Bu sistemde içime sinmeyen tek şey PSU o da pek bir sorun olacağını sanmıyorum. Siz sistemi nasıl buldunuz? Bu fiyatlara GTX 1650 almak yerine daha performanslı RX 6500XT daha mantıklı geldi bu arada sistem PCI-e 4.0 bu sistem ile Valorant videoları çekeceğim, CS:GO videoları, PUBG oynayacağım bir de FPS testlerine baktım PUBG'de ekran kaydı açmayacağım. Yani arada sırada açarım genel olarak sistem bana iyi geldi sonraki senelerde de bir 144 Hz monitör ve duruma bağlı 240 veya 480 GB SSD takviyesi yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet iyi sistemdir. Bahsettiğiniz oyunları oynarken rahatlıkla yayın veya video kaydı yapabilirsiniz. Anakartı B560M yapabiliyorsanız iyi olur. Fakat bu haliyle de on numara sistem.

RX 6500 XT o kadar iyi değil ama belirttiğiniz oyunları akıcı bir deneyim ile oynatacak kartlardan biridir. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

RX 6500 XT o kadar iyi değil ama belirttiğiniz oyunları akıcı bir deneyim ile oynatacak kartlardan biridir. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Fiyat için iyi bence.

Dostum incehesapa da bir bak derim bir de.
@Messinincocugu adlı bir kullanıcı var o çok iyi tavsiye veriyor ona da sor.

11400F için şunu diyiyim bende yeni sistem aldım bayağıdır araştırıyorum.
11400F AMD 5 3600 ile aynı kılasman fakat ondan daha iyi test sonuçları veriyor daha kuvvetli benim aldıgım PC'de de o var daha test edemedim ama internette birçok araştırmada 11400F açık ara 3600'dan önde ama saçma bir şekilde fiyat olarak AMD daha pahalı ama gerçekten bunun açıklaması yok.

Fiyat için iyi bence.

Dostum incehesapa da bir bak derim bir de.
@Messinincocugu adlı bir kullanıcı var o çok iyi tavsiye veriyor ona da sor.

11400F için şunu diyiyim bende yeni sistem aldım bayağıdır araştırıyorum.
11400F AMD 5 3600 ile aynı kılasman fakat ondan daha iyi test sonuçları veriyor daha kuvvetli benim aldıgım PC'de de o var daha test edemedim ama internette birçok araştırmada 11400F açık ara 3600'dan önde ama saçma bir şekilde fiyat olarak AMD daha pahalı ama gerçekten bunun açıklaması yok.
@Azerx hocamın söylediğine ek olarak incehesapta her cuma çok güzel indirimler oluyor, satın alma işleminizi o güne göre yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı