i5 11400F için fanlı soğutucu tavsiyesi

senthesea

Centipat
Daha fazla  
Selamlar.

i5 11400F
INNO3D RTX 3050
ASUS Prime H510M-A
G.Skill Ripjaws 8x2 3200MHz

Sistem için fanlı soğutucu arıyorum. Fanların kafa şişirmemesi daha iyi olur. Orta karar F/P bir soğutucu tavsiye ederseniz sevinirim. 300 liralıkla 600 liralık arasında çok da fazla bir performans farkı göremedim. Konuyu açma sebeplerimden biri de bu. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Selamlar.

i5 11400F.
INNO3D RTX 3050.
ASUS Prime H510M-A
G.Skill Ripjaws 8x2 3200MHz.

Sistem için fanlı soğutucu arıyorum. Fanların kafa şişirmemesi daha iyi olur. Orta karar F/P bir soğutucu tavsiye ederseniz sevinirim. 300 liralıkla 600 liralık arasında çok da fazla bir performans farkı göremedim. Konuyu açma sebeplerimden biri de bu. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Bütçe nedir?

Tam bütçeye göre öneriler değişir, büyük ihtimal Snowman T6 ile SE 224 XT karşılaştırılan soğutucular.

Bir de kasa belirtirseniz iyi olur.

Selamlar.

i5 11400F
INNO3D RTX 3050
ASUS Prime H510M-A
G.Skill Ripjaws 8x2 3200MHz

Snowman T6 Ultra tavsiyem. Bir de modelini tam hatırlamıyorum ID-Cooling vardı. Bu ikisi olabilir.

Kasa GameGaraj Aquarius. Değer derseniz 500'e çıkabilirim ya da diğer bir değişle çok tavsiye edilen SE-224-XT'ü alabilirim. Ancak;
senin işlemcin için bu tarz bir ürün de yarı fiyatını aynı işi görür derseniz alabilirim.

Temel kriterim gürültüden kafa şişirecek bir ürün olmaması. Ek olarak yaşadığım şehir yaz aylarında 40'ın üstünü görüyor.

@senthesea

11400F için yeterli gelir o oyunlarda, SE 224 XT'den daha güçsüz ama o fiyata iyi.

Geri
Yukarı