I5 11400F için soğutucu önerisi

Bilmiyorum hocam nereden bakabilirim ona. Şu an boşta yük altında değilken bile 60 derece.

Sağ olun hocam.
İşlemcinin turbo modu açık mı?
4.4GHz civarı, 4.2GHz civarı frekansı görüyor musunuz?
2.6GHz'de sabit mi kalıyor?
Bir de Msconfig'den çekirdek ayarı yapmaya çalışanlar var, evlere şenlik. Öyle bir şey yapmadınız umarım.
Görev Yöneticisi'nden Performans sekmesine tıklayın, tabloda soldan CPU'yu seçerek görüntü paylaşır mısınız?

Buyrun hocam MSConfig ayarı yapmadım hayır.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (103).png
    Ekran Görüntüsü (103).png
    747,5 KB · Görüntüleme: 76
  • Ekran Görüntüsü (104).png
    Ekran Görüntüsü (104).png
    306 KB · Görüntüleme: 85
2.el sıvı soğutma almanızı önermem ancak kule tipi alabilirsiniz. Çok elektronik bir aksamları yok. Soğutma bloğu ve fan altı üstü. Genelde tak unut sistem olduğu için pek sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Alırken bloğu gözle kontrol edin, fanı deneyebilirseniz fanı deneyin tamamdır. Ayrıca Teknobiyotik outlet ürünlerine de bakın derim. Uygun fiyatlı soğutucular oluyor bazen. Geçen ay 230 TL'ye Dark X126 aldım. Kutu hasarlı sadece.

2.el sıvı soğutma almanızı önermem ancak kule tipi alabilirsiniz. Çok elektronik bir aksamları yok. Soğutma bloğu ve fan altı üstü. Genelde tak unut sistem olduğu için pek sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Alırken bloğu gözle kontrol edin, fanı deneyebilirseniz fanı deneyin tamamdır. Ayrıca Teknobiyotik outlet ürünlerine de bakın derim. Uygun fiyatlı soğutucular oluyor bazen. Geçen ay 230 TL'ye Dark X126 aldım. Kutu hasarlı sadece.

Hocam memmun musunuz yük altında iken ve yük altında değilkenki değerleri söyler misiniz rica etsem.

Hocam memnun musunuz yük altında iken ve yük altında değilkenki değerleri söyler misiniz rica etsem.

Hocam arkadaşın bilgisayarı için aldım. Stres testi yapmadım ancak şöyle söyleyeyim kasanın önü cam ve stok soğutucu takılıyken bilgisayar ısınıp reset atıyordu. Mecburen ön taraftaki camı sökerek kullanıyorduk. X126 ile camı takarak kullanabiliyoruz. Reset sorunu ortadan kalktı. Yükte değilken fanı kapattığı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı