i5 11400F kaç W?

Fatihmy007

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime A620M-E
Galax Rtx4070 12Gb
Ryzen 5 7500F
XPG DDR5 5200Mhz 2X8GB Ram
XPG Valor Air Kasa
XPG 650Watt 80+ Psu
Meslek
Öğrenci
i5 11400F işlemcim CPU testte 110 Watt'lara kadar çekiyor overclock mu var işlemcide?

Son düzenleyen: Moderatör:
2.kez olduğumu belirtin. Ek olarak 3. kez olursa neyi ne yapmsm lazım diye bir sorun.

Tabii ki de belirtip soracağım çok teşekkür ederim cumartesi bırakmıştım öncekinde akşamı vermişlerdi yine bir günde yaparlarsa sonucu yazacağım buraya.

Bazı anakartlarda K serisi olmayan işlemcileri kendisi güç kullanım limitini kaldırıyor. Bir tık daha performans alabiliyorsunuz. Mesela Asus da APE2 ayarı var. Asus Performance Enhancement diye geçiyor. Ben de açıyorum 120w a kadar çıkıyor gerek duyduğunda.

@Rona bugün sabah makinemi götürdüm testler yapıldı BIOS'tan RAM'lerin XMP ayarı açık diye kizdilar bildiğiniz :D RAM'lerden biri arıza vermiş düzgün çalışmıyordu tek tek testlere soktular arızalı çıktı servise gönderdiler ama XMP ayarını kapalıda kullanmam gerektiğini söylediler 3200 MHz RAM'im var ama 2600 de kullanmami söylüyorlar ben anlamadım bu işten.

Bu arada ekleyeyim o elektrik sorunu RAM yetmediği için kesiyormuş işlemci sorunsuz çalışıyor.

@Rona bugün sabah makinemi götürdüm testler yapıldı BIOS'tan RAM'lerin XMP ayarı açık diye kizdilar bildiğiniz :D RAM'lerden biri arıza vermiş düzgün çalışmıyordu tek tek testlere soktular arızalı çıktı servise gönderdiler ama XMP ayarını kapalıda kullanmam gerektiğini söylediler 3200 MHz RAM'im var ama 2600 de kullanmami söylüyorlar ben anlamadım bu işten.

Bu arada ekleyeyim o elektrik sorunu RAM yetmediği için kesiyormuş işlemci sorunsuz çalışıyor.

Anakartınız neydi hocam sizin? Bir de Intel tarafında RAM'lerin MHz değeri çok etkili olmuyor. Endişelenmenize gerek yok yani. 2600MHz Intel için yeterli bir değer.

Anakartınız neydi hocam sizin? Bir de Intel tarafında RAM'lerin MHz değeri çok etkili olmuyor. Endişelenmenize gerek yok yani. 2600MHz Intel için yeterli bir değer.

ASUS H510M-D 3200MHz RAM destekliyor.

Hayır 2600 da değilmişki XMP kapalıyken 2133MHz.

XMP açıkken 3200MHz.

Anlamıyorum ben gidip boşuna mı 3200MHz RAM aldım daha ucuza halledebilecekken? O ayarı açmayacaksam ne anlamı var 3200MHz olmasının.

@Rona

ASUS H510M-D 3200MHz RAM destekliyor.

Hayır 2600 da değilmişki XMP kapalıyken 2133MHz.

XMP açıkken 3200MHz.

Anlamıyorum ben gidip boşuna mı 3200MHz RAM aldım daha ucuza halledebilecekken? O ayarı açmayacaksam ne anlamı var 3200MHz olmasının.

@Rona

O kısmı ben de anlayamadım hocam kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı