i5-11400F oyun oynarken 75 derece oluyor

keyend0

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston fury 8x2 16 gb 3200 mhz
Ekran kartı
ASUS TUF GTX 1660 SUPER 6GB
Anakart
ASUS H510M-K
İşlemci
intel i5 11400f
Merhaba sistemimi yazdım Valorant oynarken 70 hatta 75 derece ısıları görüyorum stok fan kullanıyorum sizce bir sıkıntı olur mu çünkü yakın zamanda soğutma alamıyacagım kasamda 3 hava giriş fanı 3 de egzoz fanı bulunuyor.

Sistemimde 2 gün önce i5-10400 vardı fakat o bu sıcaklıkları görmüyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant işlemciye yüklenen bir oyun yani işlemcinin o seviyeleri görmesi normal. Aslında o kadar sıcakta değil. Yaz bitiyor ama isterseniz soğutucu alabilirsiniz

Merhaba sistemimi yazdım Valorant oynarken 70 hatta 75 derece ısıları görüyorum stok fan kullanıyorum sizce bir sıkıntı olur mu çünkü yakın zamanda soğutma alamıyacagım kasamda 3 hava giriş fanı 3 de egzoz fanı bulunuyor.

Değiştirirken hangi termal macunu kullandınız?

Güncelleme:

Valorant'ta 300-350 arası FPS'ler görüyorum monitörüm 144 Hz olduğu için FPS'yi 144'e kısıtladım ve kısıtlamadan önce 90 -93 dereceyi gören işlemcim 85-86 ya düştü sonra camını açtım kasanın artık 80 ila 83 arasında derece görüyorum (başlıktaki değerleri yanlış yazdığım için üzgünüm) babama danıştım ve sıvı soğutma takmaya karar verdik en ucuz bilindik markanın sıvı soğutucusu buydu ve bunu almaya karar verdik neden çift fan diye sorarsanız kasam küçük 3 fan sığmaz.
sizce yeterlimi?

Intel'in stok fanında olan macunu.
Yani yeni aldığınız işlemcinin fanı üzerinde olan hiç kullanılmamış macundan bahsediyorsunuz değil mi? Eğer böyleyse sıkıntı yok. Eğer macun değiştirmeden eski macunu kullanarak sadece işlemciyi değiştirdiyseniz hatalı işlem olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı