i5-11400F oyunlarda 80 derece oluyor

erendiebirii

Femtopat
Daha fazla  
GameGaraj adlı siteden 02.02.2022 tarihinde hazır bir sistem aldım.

İşlemci: i5 11400F ve eski yapılmış oyunlarda bile GTA 4 Need for Speed (2015) gibi yapımlarda bile 80 dereceyi gördüm daha yeni nesil oyunları geçmedim bile 100 dereceyi göreceğimden eminim. Çözüm kule tipi soğutucu yüksek ihtimal. Önerilerinizi bekliyorum. Bütçem maksimum 200-250.

Anakartım: BIOSTAR H510MH/E.

Kasanın marka modeli nedir ve kaç adet kasa fanı takılı? Fanların doğru bağlandığından emin ol. Bazen hazır sistemleri montajlayıp yollarlarken yoğunluktan dolayı fanları ters bağlıyorlar. Eski bilgisayarımdaki anormal sıcaklıkların sebebinin fanların ters bağlanmış olmasına bağlı olduğunu uzun çabalarım sonucu tespit etmiştim :D

Kasanızın hava akışı çok iyi değilse ve stok fan kullanıyorsanız normal bir durum.
Youtube sistem videolarına baktığımda yeni nesil oyunlarda oyun 80 dereceyi görmüyor ama bu bana mı denk geldi anlamış değilim.
Kasanın marka modeli nedir ve kaç adet kasa fanı takılı? Fanların doğru bağlandığından emin ol. Bazen hazır sistemleri montajlayıp yollarlarken yoğunluktan dolayı fanları ters bağlıyorlar. Eski bilgisayarımdaki anormal sıcaklıkların sebebinin fanların ters bağlanmış olmasına bağlı olduğunu uzun çabalarım sonucu tespit etmiştim :D
Ben pek anlamıyorum kasa gamegarajın kendi kasası önde 3 tane arkada 1 tane var

Bu soğutucuyu alabilirsin. Yorumları oldukça iyi. Bende bu markanın M200 modelini kullanıyorum. Tek fanlı olmasına rağmen overclock yapsam bile ortalama değerler alabiliyorum. Tabii kasamın hava akışı da önemli rol oynuyor.
Kasa bilgisayar masasının kasa bölümünde 2 tarafıda kaplı durumda oradan çıkarsam bir etkisi olur mu?

Youtube sistem videolarına baktığımda yeni nesil oyunlarda oyun 80 dereceyi görmüyor ama bu bana mı denk geldi anlamış değilim.

Ben pek anlamıyorum kasa gamegarajın kendi kasası önde 3 tane arkada 1 tane var
Fan sayısı yeterli ama hava akışı doğru mu bunu bilmek lazım. Öndeki 3 fan kasanın içine hava üflemeli, arkadaki tek fan ise içerdeki havayı dışarı atmalı. Kontrol eder misin bunu?

Maalesef,bütçem maksimum 250 lira.
Fan sayısı yeterli ama hava akışı doğru mu bunu bilmek lazım. Öndeki 3 fan kasanın içine hava üflemeli, arkadaki tek fan ise içerdeki havayı dışarı atmalı. Kontrol eder misin bunu?
Galiba öndeki 3 fan dışarıya hava üflüyor olabilir elimi kasaya yaklaştırınca hava geliyor.

Geri
Yukarı