i5-11400F RTX 2060 sistemin oyun performansı düştü

Screwedd

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeanca CMK8GX4M1E3200C16 8 GB DDR4 3200 MHz LPX
SSD veya HDD modeli
GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe SSD
Ekran kartı
ZOTAC GeForce RTX 2060 GAMING TWIN FAN 12GB GDDR6
Anakart
MSI B550M PRO-VDH WIFI
İşlemci
Intel i5-11400F Altı Çekirdek 2.90 GHz
Profesyonel düzey sayılabilir mi bilmem ama o civarlarda bir şey. İndirme yaparkenki kasma olayı zaten vardı. Az önce Valorant'a gireyim dedim girmez olaydım. Oyunda taş çatlasın 250FPS'e düşen sistem 100-50 FPS arası. Virüs olmadığını biliyorum. Ne yapmam lazım, nedeni nedir?

Oyunu oynarken CTRL+Shift+ESC yapıp oyun sıradında ekran kartını veya işlemcini aşrırı dercede kullandan herhangi bit şey olduğuna baltın mı?

Oyunu oynarken CTRL+Shift+ESC yapıp oyun sıradında ekran kartını veya işlemcini aşrırı dercede kullandan herhangi bit şey olduğuna baltın mı?
Baktığımda işlemci kullanımı ve bellek kullanımı yüksekti ancak hangi program göremeden kapattım Valorant'ı

İşlemci ve bellek kullanımının yanında sağ tık yaparak GPU'yu da ekle tekrar kontrol et Valorant dışında çok fazla işlemci, ekran kartı veya bellek kullanan uygulamalar veya oyunları sağ tık yaparak “görevi sonlandır” tuşuna bas.

Bilgisayarı yeniden başlatınca sorun düzeldi.

Devam ederse ya temizlik yapman gerekir işlemci ekran kartı falan eğer SSD 100 kullanim olursa bozuktur benimki oyleydi temizlik yaptım her şeyin temizledim SSD değiştirdim şu an sıfır kasma Valorant'ta 150FPS alıyorum orta ayarlarda 59 derece çıkıyor ekran kartı oyunu kapatınca direk sıcaklığı düşüyor.

Devam ederse ya temizlik yapman gerekir işlemci ekran kartı falan eğer SSD 100 kullanim olursa bozuktur benimki oyleydi temizlik yaptım her şeyin temizledim SSD değiştirdim şu an sıfır kasma Valorant'ta 150FPS alıyorum orta ayarlarda 59 derece çıkıyor ekran kartı oyunu kapatınca direk sıcaklığı düşüyor.
Şuan kullandığım SSD'nin sahte olduğunu düşünüyorum. İlk fırsatta değişeceğim, eğer değilse GoodRam markasını kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı