RTX 3060 sistemin oyun performansı düştü

İşletim sistemi
Windows 11

Rockat

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Geforce RTX 3060
İşlemci
i7 11. nesil
Merhaba, bilgisayarımda Cyberpunk oynarken bilgisayar fazla ısındı ve o yüzden oyunun FPS değerleri sabit 60 FPS iken 45-50 FPS'lere düştü ve bu FPS düşüklüğü tüm oyunlara sirayet etti. Bilgisayarın temizliğini yaptırdım ama sorunum hala düzelmedi. Acaba manuel olarak, düşen performansı geri arttırabilir miyim? Bilgisayar güç planı olarak yüksek performansta ve NVIDIA denetim masasında falan da yüksek performansta. Oradaki ayarlarda bir düşüklük göremedim. Acaba bu bilgisayar hangi ayarları kendi kendine kıstı da her oyunda bu FPS bu kadar düştü? Ben kendim hangi değişiklikleri geri alırsam bilgisayar eski performansına kavuşur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam normalde bilgisayar ısınınca degişmesi normaldir bilgisayar bir yerden hava alıyor mu ya da PSU fanı kulelimi.

Hocam normalde bilgisayar ısınınca degişmesi normaldir bilgisayar bir yerden hava alıyor mu ya da PSU fanı kulelimi.
Öncelikle bilgisayar aslında laptop. Laptop da güzel hava alıyor o konuda bir sıkıntı yok. Ama performansı eski haline getiremedim bir türlü.

Merhaba, bilgisayarımda Cyberpunk oynarken bilgisayar fazla ısındı ve o yüzden oyunun FPS değerleri sabit 60 FPS iken 45-50 FPS'lere düştü ve bu FPS düşüklüğü tüm oyunlara sirayet etti. Bilgisayarın temizliğini yaptırdım ama sorunum hala düzelmedi. Acaba manuel olarak, düşen performansı geri arttırabilir miyim? Bilgisayar güç planı olarak yüksek performansta ve NVIDIA denetim masasında falan da yüksek performansta. Oradaki ayarlarda bir düşüklük göremedim. Acaba bu bilgisayar hangi ayarları kendi kendine kıstı da her oyunda bu FPS bu kadar düştü? Ben kendim hangi değişiklikleri geri alırsam bilgisayar eski performansına kavuşur?
bilgisayarda bir fps artıran özellik kapanmıştır büyük ihtimalle o zaman

Evet bakımları yapıldı hatta iki defa yapıldı
oyun modunu açmayı denermisiniz hocam

bilgisayarda bir fps artıran özellik kapanmıştır büyük ihtimalle o zaman

oyun modunu açmayı denermisiniz hocam
Ben de hangi özellik kısılmış olabilir diye sordum zaten hocam. Oyun modu açık zaten. Kapalı da denedim bir işe yaramadı

Son düzenleme:
Ben de hangi özellik kısılmış olabilir diye sordum zaten hocam. Oyun modu açık zaten. Kapalı da denedim bir işe yaramadı.

Hocam hava sıcaklıklarından olabilir havalar bugünlerde çok sıcak ondan başka bilgisayar kendi kendiliğine özellik kapatmıyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı