i5-11400F & RTX 3060 sistemde düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

letra191853

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Quadro 16GB DDR4 3200MHz Soğutuculu
SSD veya HDD modeli
512GB m.2 NVMe PCle SSD (2100MB/s - 1700MB/s)
Ekran kartı
12gb nVidia RTX3060
Anakart
Gigabyte H510M K V2
İşlemci
i5 11400F 2.6GHz/4.4GHz 12MB
Merhaba. i5 11400F işlemcim ve Quadro RTX 3060 ekran kartım var fakat FiveM'de istediğim değerleri alamıyorum. RAM'dan kaynaklı mı ekran kartından mı kaynaklı bilmiyorum. Kullanmış olduğum işlemcinin güzel olduğunu düşünüyorum.

Merhaba. i5 11400F işlemcim ve Quadro RTX 3060 ekran kartım var fakat FiveM'de istediğim değerleri alamıyorum. RAM'dan kaynaklı mı ekran kartından mı kaynaklı bilmiyorum. Kullanmış olduğum işlemcinin güzel olduğunu düşünüyorum.
Ne oynarken istediğiniz fps değeri alamıyorsunuz, Kaç fps alıyorsunuz?

Ne oynarken istediğiniz FPS değeri alamıyorsunuz, kaç FPS alıyorsunuz?

FiveM olsun Valorant LoL gibi oyunlar olsun hepsinde istediğim performansı alamıyorum.
FiveM'de 60 50 40 FPS civarlarında
Valorant'ta 150 200 220 arlarında.
LoL'de Max 150 falan
Ama hepsinde akıcı oynadığımı hissetmiyorum monitörüm 165Hz ve DisplayPort kullanıyorum.
165fps üstü de olsa altı da olsa aynı akıcıkla oluyor

Hocam RAM'lar kaç MHz de çalışıyor?

1x16 RAM kullanıyorum BIOS ayarlarından ayarladım 3200 olarak çalışıyor elimde 2x8 RAM var 2666MHz taktığım zaman ekran gelmiyor ama.

Bahsettiğiniz oyunlarda ekran kartı ve işlemcinüz gücü tam kullanmıyor olabilir. Kullanım değerlerini söyler misiniz?

Bahsettiğiniz oyunlarda ekran kartı ve işlemcinüz gücü tam kullanmıyor olabilir. Kullanım değerlerini söyler misiniz?
1712082992875.png

alt r kullanarak açtım fakat başka bir uygulamadan kontrol ediliyorsa söylerseniz yapabilirim hiç bir şekilde sabit kalmıyor 90ken bir anda 30lara düşebiliyor ekran kartı kullanımının hiç 50nin üstüe çıktığını görmedim

Eki Görüntüle 2157489
alt r kullanarak açtım fakat başka bir uygulamadan kontrol ediliyorsa söylerseniz yapabilirim hiç bir şekilde sabit kalmıyor 90ken bir anda 30lara düşebiliyor ekran kartı kullanımının hiç 50nin üstüe çıktığını görmedim
Mesela yoğun ekran kartı kullanımı gerektiren oyun oynuyorsanız ondada mı böyle değerler alıyorsunuz?

Evet diyorsanız ekran görüntüsü atar mısınız yine. Hayır ise işlemci yoğun kullanımında dar boğaz oluşuyor olabilir. işlemcin ekran kartına göre zayıf çünkü. "Bottleneck Calculator" internete bunu yazıp dar boğaz ölçebilirsin.

Bu değerleri görmek için önereceğim MSI Afterburner olur. İyi programdır.

Son düzenleme:
Mesela yoğun ekran kartı kullanımı gerektiren oyun oynuyorsanız onda da mı böyle değerler alıyorsunuz?

Evet diyorsanız ekran görüntüsü atar mısınız yine. Hayır ise işlemci yoğun kullanımında darboğaz oluşuyor olabilir. İşlemcin ekran kartına göre zayıf çünkü. "bottleneck calculator" internete bunu yazıp darboğaz ölçebilirsin.

Bu değerleri görmek için önereceğim MSI Afterburner olur. İyi programdır.

Darboğaz olmuyor sanırım fazla bir fikrim yok da
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
değerler bu şekilde ekran kartı kullanımı gerektiren oyunlara baktım da hepsi 100GB falan olduğu için indirmek istemedim.

Darboğaz olmuyor sanırım fazla bir fikrim yok da
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
değerler bu şekilde ekran kartı kullanımı gerektiren oyunlara baktım da hepsi 100GB falan olduğu için indirmek istemedim.
Video kırık. Hiç oynamadınız mı ekran kartı gerektiren oyun falan özellikle grafiklere önem veren rekabetçi olmayan oyun olabilir.

Evet diyorsanız ekran görüntüsü atar mısınız yine. Hayır ise işlemci yoğun kullanımında darboğaz oluşuyor olabilir. İşlemcin ekran kartına göre zayıf çünkü. "Bottleneck Calculator" internete bunu yazıp darboğaz ölçebilirsin.

İnternetteki darboğaz sitelerine güvenmeyin. Sisteminizde de darboğaz yok zaten.

Geri
Yukarı