i5 11400F RTX 3060 Ti sistemde Cyberpunk 2077 kasıyor

• Konuyu başlatan syee
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

syee

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Bugün Cyberpunk indirdim ve orta yüksek ayarlarda 80 90 arası FPS alıyorum ama 5 saniyede 10 saniyede bir görüntü takılması ekran yırtılması mı denir FPS düşmesi gibi bir şey oluyor. Ama FPS sayacında herhangi bir iniş çıkış görmüyorum. Herkes bu durumdan şikayetçi olmuş ama çözemedim. En düşük ayaralara da çektim DLSS açtım denedim yok geçmiyor. Sistemimin özelliklerini aşagıya bırakıyorum. Gerçekten oyundan keyif almayı baltalıyor.

i5 11400F 4.2 GHz Boost'lu.
RTX 3060 Ti OC 8 GB.
3200 16 GB RAM.
480 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bugün Cyberpunk indirdim ve orta yüksek ayarlarda 80 90 arası FPS alıyorum ama 5 saniyede 10 saniyede bir görüntü takılması ekran yırtılması mı denir FPS düşmesi gibi bir şey oluyor. Ama FPS sayacında herhangi bir iniş çıkış görmüyorum. Herkes bu durumdan şikayetçi olmuş ama çözemedim. En düşük ayaralara da çektim DLSS açtım denedim yok geçmiyor. Sistemimin özelliklerini aşagıya bırakıyorum. Gerçekten oyundan keyif almayı baltalıyor.

i5 11400F 4.2 GHz Boost'lu.
RTX 3060 Ti OC 8 GB.
3200 16 GB RAM.
480 GB SSD.
SSD nedir? Tahmin edeyim SU630, 650 veya SanDisk Plus.

SSD nedir? Tahmin edeyim SU630, 650 veya SanDisk Plus.

Yanlış yazmışım 500 GB WD SSD.
Stuttering denen olay oluyor. Birçok nedeni olabilir başka oyunda deneme şansınız var mı?

Çok hardcore gamer sayılmam oyun kütüphanemde bu yönde ama oynadıgım oyunlardan örnek verebilirim Forza 4 Ultra ayarlarda 110 140 FPS alıyorum böyle bir sorunum olmadı Valorant oynarım bir de onda da öyle bir sorun görmedim.
cyber punk değerler.png

Değerlerim böyle arkadaşlar bazen GPU 90 99 arası kullanılıyor bazeb CPU 98 97 bandında geziyorum 1080p tam ekranda oynuyorum darboğaz mı oluşuyor acaba önceden bazı konularda baktıgımda 3060 Ti i511400 1080 de darboğaz yapmaz diyorlardı CPU kullanımımda bazen çekirdeklere bakınca %100 oluyor örnegim CPU 5 CPU 2 CPU 6 rastgele kullanımı %100 oluyor sorun nedir acaba ?

Ek olarak kasıyor dediğim sıkıntı fare kamerası ile sağa sola bakarken sanki 1 milisaniyelik görüntü yok olmuş gibi videolardaki jumpcut olayı örneği aklıma geldi öyle bir hissiyat veriyor FPS drobu desem değil ama dediğim gibi 1 milisaniyelik görüntü atlanmış gibi oyun hareket ediyor ufak bir fare hareketim tam tür atmış gibi döndürüyor bu sahne monitörümde gözükmediği için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı