i5 11400F sıcaklık düşmesi için ne yapılabilir?

Turbo boost zaten açık geliyor. BIOS'tan bulabilirsen açmak açmamak sana kalmış. Stok soğutucu ile kullanırken kapatman daha iyi olur. Sonra en azından bir hava soğutma alınca açarsın.
Bu arada seni işlemci nasıl Valorant'ta 65 derece? Benimkisi 70-80 arası takılıyor. Tam frekans ve yakınında 75-80, frekans düşürürse 70 civarı.
fpsimi 80 sabit kullanıyorum büyük ihtimal ondan olabilir frenkans lar da 4000-4300 arası değişiyor şimdi baktım
@Emma Stone GTA V FiveM değerleri bu şekilde bi sorun varmı sence ayarları çok yüksekte kullanmıyorum fps değeri yüksek olması için vs.

Ekran Görüntüsü (13).png

fpsimi 80 sabit kullanıyorum büyük ihtimal ondan olabilir frenkans lar da 4000-4300 arası değişiyor şimdi baktım
@Emma Stone GTA V FiveM değerleri bu şekilde bi sorun varmı sence ayarları çok yüksekte kullanmıyorum fps değeri yüksek olması için vs.

Ekran Görüntüsü (13).png
Ekran Görüntüsü (11).png

Son düzenleme:
Turbo boost kapatmaktan başka çaresi yok. Turbo boost'suz da öyle rahatsız edecek performans kaybı yaşanmaz ve sıcaklıklar 25-30 derece düşer. Kule tipi veya görüntüsü hoşuma gitmiyor dersen kesinlikle 240'lık sıvı soğutucu almak gerekir. Cehennem gibi yanan bir işlemcidir kendisi.

Programın adı: Throttlestop. Her pc kapatıp açılınca tekrar turbo boost'u kapatmanız gerekiyor bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı