i5 11400F sıcaklık düşmesi için ne yapılabilir?

Denedim AC: Valhalla da %3'lük bir darboğaz oluştu ama sıcaklıklar 15 25 derece fark etti.

Sıcaklığın fark etmesi güzel olmuş darboğaz için ekran kartına yük bindirebilirsin.
onu da düşünüyorum ama biraz süre lazım

Teşekkür ederim :D
Diyelim ki düzelmedi peki son bir şey Intel Turbo Boost kapatsam soğutucu alana kadar.
Değerlerim düşer mi kaybım ne kadar olur eğer düşerse (FPS)
bişey sorabilir miyim turbo boosu nasıl açıp kapatıyorsun ?

Bende de bu işlemci var. 85-90'ı rahat gördüm. Değerler, soba 11400F için normal stok soğutucu ile. Yeni bir soğutucu, kaliteli bir macun, kasanın hava akışı iyi değilse daha iyi hava akışına sahip bir kasa vb. çözümler türeyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca şu videoyu izlersen işlemcinin rahatlıkla 90 derecelere çıktığını görürsün.
i5 11400F ile fanı kaldırdım termal macunu yaydım stok fanı tekrar düzgün bir şekilde taktım 65'i geçmiyor.
Stok soğutucu ile tam yükte 65 derece alman imkansız bu soba işlemciyle. Frekans düşürüyordur, gerçi düşürse bile 65 zor...

Bende de bu işlemci var. 85-90'ı rahat gördüm. Değerler, soba 11400F için normal stok soğutucu ile. Yeni bir soğutucu, kaliteli bir macun, kasanın hava akışı iyi değilse daha iyi hava akışına sahip bir kasa vb. çözümler türeyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ayrıca şu videoyu izlersen işlemcinin rahatlıkla 90 derecelere çıktığını görürsün.

Stok soğutucu ile tam yükte 65 derece alman imkansız bu soba işlemciyle. Frekans düşürüyordur, gerçi düşürse bile 65 zor...
sadece valorant falan oynuyorum yüksek sistem gerektiren bi oyunda hiç denemedim

gta 5 te 70 75 arası oluyor

İşlemcimin düzgün çalıştığını frekans düşürmediğini falan nasıl test edebilirim?

Son düzenleme:
İşlemcimin düzgün çalıştığını frekans düşürmediğini falan nasıl test edebilirim?
MSI Afterburner.

MSI Afterburner.

Valorant'ta fpsim 250 300 arasında gezerken arada bir ateş ettiğimde skil atıldığında vs. 180 170'lere düşüyor nedeni ne olabilir sence.

@ReavenCache RAM'in tek kanal. Nedeni bu. Bu oyunda tek kanal RAM olunca droplar, FPS düşüşleri meydana geliyor. Bende arada bir girip Valorant oynuyorum. 200-300 arası alıyorum.

@ReavenCache RAM'in tek kanal. Nedeni bu. Bu oyunda tek kanal RAM olunca droplar, FPS düşüşleri meydana geliyor. Bende arada bir girip Valorant oynuyorum. 200-300 arası alıyorum.

Teşekkür ederim Turbo Boost açık mı kullanıyorsun BIOS'tan açılabilir diye bir şey duydum eğer açılıyorsa nasıl açabilirim?

Teşekkür ederim Turbo Boost açık mı kullanıyorsun BIOS'tan açılabilir diye bir şey duydum eğer açılıyorsa nasıl açabilirim?
Turbo boost zaten açık geliyor. BIOS'tan bulabilirsen açmak açmamak sana kalmış. Stok soğutucu ile kullanırken kapatman daha iyi olur. Sonra en azından bir hava soğutma alınca açarsın.
Bu arada seni işlemci nasıl Valorant'ta 65 derece? Benimkisi 70-80 arası takılıyor. Tam frekans ve yakınında 75-80, frekans düşürürse 70 civarı.

Geri
Yukarı