i5 11400F sistem vs R5 5600 sistem

Olabilir de hangi sistemden bahsediyorsun? Attığın iki sistemde de mevcut kasadan daha ucuza seçenekler görmedim.
11400F epey güçlü bir işlemci fakat 5600'den kötüdür. Önerim tekrarladığım gibi 5600 + 6700 XT sistemi alman olur. Hem 5600 11400F'ten iyi hem de 6700 XT 3060'dan iyidir.
İlk sistemde ramleri

2 Adet × Kingston Fury Beast 8GB ile değiştirip sonra​

Samsung 980 1TB​

3500/3000MB/s NVMe M.2 SSD Disk ekleyince fiyat neredeyse 17 Bin TL oluyor. 3060'lı sistemde ise 1TB veya SSD düşünüyorum sadece üstelik Vatan mağazadan almayı düşünüyordum ama hâla kararsız kaldım sistemler arasında.​

@Donkobus Vatanda ki sistem fiyatına değmez. 6700 XT ile 3060 arasındaki fark ortada.
1656611529599.png

5600 + 6700 XT sistem (özelleştirme olmadan) 15.000TL ise hiç düşünmeden al. Çünkü tek tek topladığında dahi daha kaba bir fatura karşına çıkar. RAM'leri Kingston Fury 3600MHz yaptın değil mi? 3200MHz yaptıysan aradaki farka değmez.

@Donkobus Vatanda ki sistem fiyatına değmez. 6700 XT ile 3060 arasındaki fark ortada.
Eki Görüntüle 1436934
5600 + 6700 XT sistem (özelleştirme olmadan) 15.000TL ise hiç düşünmeden al. Çünkü tek tek topladığında dahi daha kaba bir fatura karşına çıkar. RAM'leri Kingston Fury 3600MHz yaptın değil mi? 3200MHz yaptıysan aradaki farka değmez.
Sistemdeki anakart

Asus Prime B450M-K II bazı kişilerden şey duydum, bu anakartın 5600 desteği yok yazmışlar. Ayrıca RAM'ler​

Team T-Force Vulcan Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 iyi midir?​

@Donkobus Desteği var. Fakat BIOS güncellenmesi gerekli. Bunu İncehesap yapar.
1656614471803.png

Asus Prime B450M-K II bazı kişilerden şey duydum, bu anakartın 5600 desteği yok yazmışlar. Ayrıca RAM'ler​

Team T-Force Vulcan Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 iyi midir?​

İyidir.

Son düzenleme:
@Donkobus Desteği var. Fakat BIOS güncellenmesi gerekli. Bunu İncehesap yapar.
Eki Görüntüle 1436986

İyidir.
Hocam merhaba tekrardan, babam mağazadan toplamak istediği için Vatandan toplamam gerekiyor bilgisayarı. O İ5-11400F RTX 3060 sistem beni memnun eder mi? Galiba onu alacağız gibi.

@Donkobus Memnun eder fakat ne olursa olsun İncehesap'tan almanı öneririm. Şu mağaza sevdasını hala anlamıyorum.
SouthPaws hazır sistemin fiyatı müthiş. Kaçırmanı önermem.

@Donkobus Memnun eder fakat ne olursa olsun İncehesap'tan almanı öneririm. Şu mağaza sevdasını hala anlamıyorum.
SouthPaws hazır sistemin fiyatı müthiş. Kaçırmanı önermem.
Aslında AMD konusunda beni biraz endişelendiren yazılım hataları. Watman vb. hatalardan korkmuyorum değil. Ayrıca o sisteme harici HDD eklemek istediğimde gördüğüm HDD’lerin hepsi 5400RPM. Bu düşük kalmaz mı? Son olarak taksitli alacağım için fiyat 17 bine kadar çıkıyordu galiba.

Aslında AMD konusunda beni biraz endişelendiren yazılım hataları. Watman vb. hatalardan korkmuyorum değil.
WattMan, RX 5000 serisinde sıkça rastlansa da 6000 serisinde az rastlanıyor. WattMan hatasının nedeni sadece kart değildir. Herhangi bir donanım hatası sonucu ekran kartının kendini varsayılan ayarlara sıfırlamasına WattMan denir aslında. Buna stabil olmayan RAM OC'u bile örnek verilebilir. Bunlar çözülebilen sorunlar. Konu açarsın, sorununu belirtirsin. Ben veya diğer bilgili üyeler yardım eder. Çözülür. WattMan hatası çözülemeyecek sorun değil.
Onun dışında donanımsal üretim hatası olabilir ki bu zaten marka fark etmeksizin her kartta olabilir.
Bende de 6600 XT var. 3-4 aydır sıfır hata aldım.
Babana şu tabloyu göster. 6700 XT'nin 3060'dan ne kadar daha güçlü olduğunu.
1656695482626.png

İncehesap'ında gayet güvenilir olduğunu da anlat.

Ayrıca o sisteme harici HDD eklemek istediğimde gördüğüm HDD’lerin hepsi 5400RPM. Bu düşük kalmaz mı? Son olarak taksitli alacağım için fiyat 17 bine kadar çıkıyordu galiba.
Neden sistemdeki seçeneklere bakıyorsun ki? 1TB alacaksan şunu al geç;

WattMan, RX 5000 serisinde sıkça rastlansa da 6000 serisinde az rastlanıyor. WattMan hatasının nedeni sadece kart değildir. Herhangi bir donanım hatası sonucu ekran kartının kendini varsayılan ayarlara sıfırlamasına WattMan denir aslında. Buna stabil olmayan RAM OC'u bile örnek verilebilir. Bunlar çözülebilen sorunlar. Konu açarsın, sorununu belirtirsin. Ben veya diğer bilgili üyeler yardım eder. Çözülür. WattMan hatası çözülemeyecek sorun değil.
Onun dışında donanımsal üretim hatası olabilir ki bu zaten marka fark etmeksizin her kartta olabilir.
Bende de 6600 XT var. 3-4 aydır sıfır hata aldım.
Babana şu tabloyu göster. 6700 XT'nin 3060'dan ne kadar daha güçlü olduğunu.
Eki Görüntüle 1437854
İncehesap'ında gayet güvenilir olduğunu da anlat.

Neden sistemdeki seçeneklere bakıyorsun ki? 1TB alacaksan şunu al geç;
Çok teşekkür ediyorum, ayrıca HDD nasıl takılır onu bilmiyorum. :) PC bileşenleri montajı konusunda hiçbir bilgim yok maalesef.

ayrıca HDD nasıl takılır onu bilmiyorum. :)
Bu yardımcı olacaktır. 🙂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı