i5 11400F sistemde "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" mavi ekran hatası

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
Opera üzerinden ya da Google Chrome üzerinden işlem yaparken, bazen de hiçbir şey yokken bilgisayarım aniden takılıp kalıyordu örneğin Windows çubuğundaki arama butonuna tıkladığımda gibi.
Az önce Opera üzerinden işlem yaparken bilgisayarım dondu ve CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası aldım.
Sistemimi henüz alalı 4 ay oldu,
  • Anakartım: B560M-K
  • İşlemcim: i5 11400F.
  • Ekran kartım: XFX 6750 XT QICK.
  • RAM: 16 GB Corsair DDR4 cmN16GX4M2Z3600C18W 3600 MHz 2X8.
Minidump dosyam: 011923-21703-01.rar

Kaspersky - Malwarebytes aynı anda kullanmayın, birini kaldırın.
Crystal Disk Info programı ile disklerin sağlığını paylaşın.
1674231358459.png

İstediğiniz görsel bu şekildedir.

Sorun M.2 SSD'de görünüyor. HDD Tune ile sağlık ve hata testi yapın.

Merhabalar hata kodunuz işlemcinizin yanıt verememesiyle ilgili bir kod. Yazılım tarafında çözmeyi deneyelim.

Öncelikle söylediğim programları Revo Uninstaller Pro ile kaldırın. Artıkları gelişmiş modda arattırıp her şeyi silin. Sisteminizi yeniden başlatın.

- Corsair yazılımınızı kaldırın. (Program servisini kullanırken yemişsiniz.)
- Kaspersky yazılımını kaldırın.
- LibUSB-Win32 - Kernel Driver - Bu neyinse kaldırın. İnternette araştırdım biraz bir bilgi alamadım. Microsoft'a bağlı bir driver değil. Bilmiyorsanız aygıt yöneticisinden bakın.
- Malwarebytes kaldırın.

Genel olarak dosyanıza bakıyorum. Malwarebytes'ın neredeyse bütün driverlarından nerdeyse yüklenmemiş modüller var. Sıkıntılı olabilir.

Son olarak Nvme disk kullanıyorsunuz bu yüzden normal programlar size smart sonucu veremez. Nvme disk üreticinizin sitesinden firmware'ini indirerek programı üstünden smart sonucu paylaşın. Böylece diskinizle ilgili bir hata var mı yok mu bakmış oluruz. Bulamazsanız Nvme disk firmanızı söyleyin link atalım.

Sorun çözüldü mü kontrol edin. Duruma göre dönüş sağlarsınız. Programları kaldırma konusunda endişe etmeyin mavi ekran sebebini anladıktan sonra kurmanızla ilgili yönlendirmede yaparız.

İyi akşamlar dilerim.

UV, OC gibi işlemler yaptıysanız default ayara çekin.
Herhangi bir UV OC işlemi yapmadım default ayarlarda kullanıyorum sistemimi.

Merhabalar hata kodunuz işlemcinizin yanıt verememesiyle ilgili bir kod. Yazılım tarafında çözmeyi deneyelim.

Öncelikle söylediğim programları Revo Uninstaller Pro ile kaldırın. Artıkları gelişmiş modda arattırıp her şeyi silin. Sisteminizi yeniden başlatın.

- LibUSB-Win32 - Kernel Driver - Bu neyinse kaldırın. İnternette araştırdım biraz bir bilgi alamadım. Microsoft'a bağlı bir driver değil. Bilmiyorsanız aygıt yöneticisinden bakın.
- Malwarebytes kaldırın.

Genel olarak dosyanıza bakıyorum. Malwarebytes'ın neredeyse bütün driverlarından nerdeyse yüklenmemiş modüller var. Sıkıntılı olabilir.

Son olarak Nvme disk kullanıyorsunuz bu yüzden normal programlar size smart sonucu veremez. Nvme disk üreticinizin sitesinden firmware'ini indirerek programı üstünden smart sonucu paylaşın. Böylece diskinizle ilgili bir hata var mı yok mu bakmış oluruz. Bulamazsanız Nvme disk firmanızı söyleyin link atalım.

Sorun çözüldü mü kontrol edin. Duruma göre dönüş sağlarsınız. Programları kaldırma konusunda endişe etmeyin mavi ekran sebebini anladıktan sonra kurmanızla ilgili yönlendirmede yaparız.

İyi akşamlar dilerim.
Hocam merhaba dün @Dümdüz hocamın önerisi ile Kaspersky kaldırdım herhangi bir hata almadım bugün henüz yaklaşık sistemi 5 saattir kullanıyorum eğer hata alırsam bahsettiğiniz işlemleri de yapacağım.
"
LibUSB-Win32 - Kernel Driver " Bu bahsettiğiniz nedir anlayamadım bunu nereden bulup kaldıracağım?

- Malwarebytes kaldırın.

İyi akşamlar dilerim.
Team MP33PRO 512GB 2100/1700MB/s NVMe PCIe M.2 SSD
Diskim bu şekilde.

Son düzenleme:
Hocam merhaba dün @Dümdüz hocamın önerisi ile Kaspersky kaldırdım herhangi bir hata almadım bugün henüz yaklaşık sistemi 5 saattir kullanıyorum eğer hata alırsam bahsettiğiniz işlemleri de yapacağım.
"

Team MP33PRO 512GB 2100/1700MB/s NVMe PCIe M.2 SSD
Diskim bu şekilde.
Aynı anda çalışan 2 Antivirüs birbiriyle çakışıp sistemde sorunlara neden olabilir. İkisinden birini kaldırmak sorunu çözmüş olmalı. Diske bakmaya gerek yok bence, ancak:

SSD için buradan indirebilirsiniz programı.

Aynı anda çalışan 2 antivirüs birbiriyle çakışıp sistemde sorunlara neden olabilir? İkisinden birini kaldırmak sorunu çözmüş olmalı. Diske bakmaya gerek yok bence, ancak:

Ama hocam ben normalde antivirüs programı kullanan birisi değilim bu hatayı aldığımda virüs aklıma geldiği için indirip taratmak amacıyla kullandım ve herhangi bir virüs algılanmadı daha sonra sistemden silmeyi unuttum.
Garip şekilde de sildiğimden beri hata almadım yaklaşık 7 saat oluyor.

Aynı anda çalışan 2 antivirüs birbiriyle çakışıp sistemde sorunlara neden olabilir? İkisinden birini kaldırmak sorunu çözmüş olmalı. Diske bakmaya gerek yok bence, ancak:

1674250047260.png

Bu da programın kendi verileri.

Ama hocam ben normalde antivirüs programı kullanan birisi değilim bu hatayı aldığımda virüs aklıma geldiği için indirip taratmak amacıyla kullandım ve herhangi bir virüs algılanmadı daha sonra sistemden silmeyi unuttum.
Garip şekilde de sildiğimden beri hata almadım yaklaşık 7 saat oluyor.
Antivirüs yüklemeden önceki dmp dosyalarını atarsanız daha ayrıntılı bakabiliriz. Son mavi ekranların sebebi çift antivirüs gibi duruyor.

Geri
Yukarı