i5 11400F sistemde "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" mavi ekran hatası

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
Opera üzerinden ya da Google Chrome üzerinden işlem yaparken, bazen de hiçbir şey yokken bilgisayarım aniden takılıp kalıyordu örneğin Windows çubuğundaki arama butonuna tıkladığımda gibi.
Az önce Opera üzerinden işlem yaparken bilgisayarım dondu ve CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası aldım.
Sistemimi henüz alalı 4 ay oldu,
  • Anakartım: B560M-K
  • İşlemcim: i5 11400F.
  • Ekran kartım: XFX 6750 XT QICK.
  • RAM: 16 GB Corsair DDR4 cmN16GX4M2Z3600C18W 3600 MHz 2X8.
Minidump dosyam: 011923-21703-01.rar

2 adet minidump dosyası mevcuttu zaten bir tanesi paylaştığımdı bir tanesi de şu anda sizlere ilettiğim.
Vanguard kaynaklı gözüküyor bu, Corsair iCUE programını da kaldırıp tekrar kurmanızda fayda var. Vanguard için şu anlık bir şey yapmaya gerek yok, mavi ekran tekrarlarsa tekrar .dmp paylaşmayı unutmayın.

Vanguard kaynaklı gözüküyor bu, Corsair iCUE programını da kaldırıp tekrar kurmanızda fayda var. Vanguard için şu anlık bir şey yapmaya gerek yok, mavi ekran tekrarlarsa tekrar .dmp paylaşmayı unutmayın.

Mavi ekran almadım fakat Steam'den oyun indirmeye çalışınca bilgisayarın bütün işlevleri yine dondu alt + Tab kombinasyonu yapabiliyorum o animasyon geliyor fakat mouse ile hiçbir yere tıklayamıyorum.

Ben bu hatayı SSD kaynaklı aldığımı düşünmeye başladım BIOS üzerinden svm aktif hale getirdim fakat hala devam ediyor sorunum bu da donduktan hemen sonraki ekran görüntüm sistem tamamen boşta tarayıcı dahi açık değil.

1674336682617.png

Eğer format işimi çözecekse format atabilirim.

Sorun M.2 SSD'de görünüyor. HDD Tune ile sağlık ve hata testi yapın.

1674336901205.png

Quick Scan seçeneği ile tarattım fazla vaktim olmadığı için anladığım kadarıyla bu işlem 45 dk ile 1 saat arası değişmekte. Çıkan sonuçta 3 adet "Bad Sector" mevcut.
Sanki Explorer.exe çökmesiymiş gibi Windows ana ekranına tıkladığımda imleç dönüp duruyor ve Explorer yeniden başlattıktan sonra düzeliyor gibi hissettiriyor. Yani yaşadığım tam anlamıyla buymuş gibi.

@xxMFIxx @turko35408 @Dümdüz hocam yardımlarınızı beklemekteyim sorunum çözülmüş değil maalesef.

1674337328656.png

Tekrar kilitlendiği an ekran görüntüsü aldım disk kullanımı %100 oluyor çözüldüğü an çekti ekran görüntüsünü bu yüzden 99% olarak görünmekte.

1674337433464.png

Bu da düzeldikten hemen sonra boştaki hali her şey olması gerektiği gibi görünüyor gözüme.

1674337492503.png

Herhangi bir sekme açıyorum örneğin yine %100 oluyor bu normal mi ya? Kafayı kıracağım 3 gündür.

Sistemi geri yükleme yaptım sorunum şu anlık çözüldü 2 gündür problem yaşamıyorum.

Yok arkadaşlar sorun düzelmedi RDR2 oyununa girmeye çalıştım yine aynı sorunla karşılaştım.
@Dümdüz Bana bir M.2 SSD önerir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı