i5 11400F sistemde Memtest86 sonucu nasıl?

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
RAM: PNY XLR8 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4.
işlemci: Intel i5 11400F.

Arkadaşlar az önce 16 GB RAM için Memtest86 testi gerçekleştirdim, bu görsele göre bir sıkıntı gözüküyor mu?

Dosya Ekleri

• IMG-2494.jpg
    IMG-2494.jpg
    210,9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan var sanırım ve de termal macunda da sıkıntı var gibi duruyor.

RAM'lerde sorun yok da işlemci 90 dereceye kadar çıkmış. En düşük de 51 derece.

Evet 6 aydır sıkıntı var. İşlemci bayağı bir ısınıyor oyun falan oynarken Turbo Boost kapatıyorum bu sorundan dolayı termal macun olduğunu zannetmiyorum İtopya montajını yaptı tüm testleri yapmışlar ama ben yine de açıp bakmadım işlemci üzerine. Ekstra bir işlemci soğutucu almayı düşünüyordum.

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Evet 6 aydır sıkıntı var. İşlemci bayağı bir ısınıyor oyun falan oynarken Turbo Boost kapatıyorum bu sorundan dolayı termal macun olduğunu zannetmiyorum İtopya montajını yaptı tüm testleri yapmışlar ama ben yine de açıp bakmadım işlemci üzerine. Ekstra bir işlemci soğutucu almayı düşünüyordum.

Nasıl bir yol izlemeliyim?
Boşta hiçbir yük altında değilken kaç derecede?

Yeni bir soğutucu al tabii ki. Eğer onunla da düzelmezse işlemciyi servise gönder.

Bütçen buna yeterse ve kasan 154mm hava soğutucu destekliyorsa bunu alabilirsin. Fazlasıyla yeter. Yanında kaliteli macun da geliyor.

Boşta hiçbir yük altında değilken kaç derecede?

35-50 değişiyor. Ama 40 civarı diyebiliriz.

Yeni bir soğutucu al tabii ki. Eğer onunla da düzelmezse işlemciyi servise gönder.

Bütçen buna yeterse ve kasan 154mm hava soğutucu destekliyorsa bunu alabilirsin. Fazlasıyla yeter. Yanında kaliteli macun da geliyor.

Kasa bu hocam

GameBooster GB-G3309B​

Yeni konular

Geri
Yukarı