Memtest86 sonucu nasıldır?

FAZERFAZ

Decapat
Bilgisayarda bir haftada birden çok mavi ekran yediğim için Memtest86 yapmak istedim. Böyle bir hata verdi. Zaten işlemci soğutucu bozuk gibi bir şeydi, hep ses ya da cızırtı falan çıkarıyordu. (Ryzen 3500X, stok fan)

IMG_20201010_115242.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ile RAM'i neden ilişkilendirdiğinizi anlamadım. Fakat işlemcinin pinlerini bir kontrol edin, yamuk bir pin varsa bu tarz bir sonuç alabilirsiniz sanıyorum. Onun dışında bellekte hata görünüyor, değişmeli.

1 tane sıkıntı çıkarırmı bilmem ancak bellekleri tek tek test edin hangisinin hatayı verdiğini öğrenin benimki 15-20 hata vermişti mesela :).
Hocam bir bellek var onda da hata vermedi sadece CPU hatası verdi şuan hata sayısı 3 oldu
İşlemci ile RAM'i neden ilişkilendirdiğinizi anlamadım. Fakat işlemcinin pinlerini bir kontrol edin, yamuk bir pin varsa bu tarz bir sonuç alabilirsiniz sanıyorum. Onun dışında bellekte hata görünüyor, değişmeli.

Hocam CPU yazdığı için işlemci dedim bu konuda pek bir fikrim yok yani burada CPU yazan hatalar RAM için mi olmuş oluyor CPU yazılı hatalar 3 çıktı.

Orada CPU yazması sıkıntı değil. Yalnız işlemci ile ilgili dedikleriniz beni şüpheye düşürdü biraz. Dediğim gibi, pinleri kontrol edin.

Olmazsa sorun bellektedir.

Orada CPU yazması sıkıntı değil. Yalnız işlemci ile ilgili dedikleriniz beni şüpheye düşürdü biraz. Dediğim gibi, pinleri kontrol edin.

Olmazsa sorun bellektedir.
Hocam şuan bu ekran da ki hatalar işlemci için mi yoksa ramler için mi ve garanti kapsamına girer mi sistemi İtopyadan iki ay önce topladım.
1 tane sıkıntı çıkarırmı bilmem ancak bellekleri tek tek test edin hangisinin hatayı verdiğini öğrenin benimki 15-20 hata vermişti mesela :).
Peki hala aynı belleği kullanmaya devam mı ediyorsunuz

Dosya Ekleri

• IMG_20201010_122702.jpg
    IMG_20201010_122702.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
RAM'ler için tabii ki. Garanti kapsamına da girmeli. Sonuçta ayıplı bir ürün.
Hocam bazı konuları okudum ve göndermekte fayda yok ram ölü gibi yorumlar yapılmış sizce garantiye göndermeye değer mi ya da direk yeni mi alıyım ? Garantiye gönderdiğim de ise ne gibi bir ifade de bulunmalıyım. Sadece rami göndersem yeterli olur mu sistemi götürmesem.

Garantiye gönderdiğiniz zaman değişim yapılacak zaten. Hatalı ürün sonuçta, değişim/iade kapsamında olması lazım.

Hocam şuan bu ekran da ki hatalar işlemci için mi yoksa ramler için mi ve garanti kapsamına girer mi sistemi İtopyadan iki ay önce topladım.

Peki hala aynı belleği kullanmaya devam mı ediyorsunuz
Evet param yok kullanmaya devam ediyorum ayda yılda bir mavi ekran alıyorum ikisi de bozulsun değişeceğim bir daha Hi-Level almamak için :).

Geri
Yukarı