i5 11400F ve 6600 XT sistem almak hata mı?

@Emma Stone ekran kartında frekansa takılma Valorant gibi oyunlarda. Hayır el ile frekans verip en düşüğü 2000 de yapabilirsin Radeon Software üzerinden pek bir esprisi yok. Benimki AMD ekosistemi, Smart Access Memory falan var belki de o frekansı bu oyunda yüksek tutturuyordur. Ağır bir oyuna girip bak bir de.

Mavi ekran yedim, sistem hemen yeniden başladı. Fotoğrafta çekemedim. 2666MHz de böyle bir sorun yoktu.

Fotoğraf almana gerek yok, minidump dosyaları yeter. RAM kaynaklı bir mavi ekran yediğini varsayıyorum.

Fotoğraf almana gerek yok, minidump dosyaları yeter. RAM kaynaklı bir mavi ekran yediğini varsayıyorum.

Ben minidump okumayı bilmiyorum, yeni konu açmalısın.
Tamamdır.
@Sir Benjamin, sorun RAM'ler değilmiş 😄 İşin garip tarafı RAM frekansını değiştirince olması.
Yine mavi ekran yedim. Bu sefer Memory_Management hatası aldım. RAM'ler mi arızalı? Memtest86'da yapmıştım. Sorun çıkmadı. RAM frekansını yükselttikten sonra oldu.
Galiba yaptığımız OC stabil olmadı. Yeni bir konu açıp V ve CL değerlerini iyi tutturmak lazım. Direk 3200MHz değerine çekince kafayı yedi sistem 😄. Tekrar Defaults moda çektim. 2666MHz'e sabitlendi. Yeni bir konu açıp, daha düzgün OC yapmalıyım sanırım.
Bir de internete geç bağlanma sorunları var. Sistem açıldıktan böyle 5dk boyunca internet gelip gidiyor. Kablodan mı kaynaklı başka bir şeyden mi emin değilim.
@Sir Benjamin selamlar. Bayağı oldu ama işim vardı ve PC başına da geçemedim kusura bakma buraya oyun testinin sonuçlarını bırakacaktım. Şimdi yaptım testi. Aşağıya fotoğrafını bırakacağım. Ekran kartı 74 dereceyi gördü. Minimum 90FPS aldım, ortalama 100-110, maksimum 120-130.
Ekran kartı frekansı 2500-2600 değerlerinde.

Dosya Ekleri

• IMG_20220330_182056.jpg
    IMG_20220330_182056.jpg
    144,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Valla kendi sistemimden daha iyi biliyorum artık neredeyse senin sistemi. :D
Şimdi ne durumdayız? Frekanslar falan normal görünüyor.

Valla kendi sistemimden daha iyi biliyorum artık neredeyse senin sistemi. :D
Şimdi ne durumdayız? Frekanslar falan normal görünüyor.
Şuan iyi sistem. Sadece RAM frekansı halledilecek, onun konusunu açacağımda işlerim var bu aralar. Onu erteledim. Donanımsal bir sıkıntım yok şuanlık. Soğutucu ve heatsink dışında. Onlarıda yakın bir vakitte halledeceğim.

Geri
Yukarı