i5 11400F ve 6600 XT sistem almak hata mı?

Sıkıntı MEMORY_MANAGEMENT hatasından anladığım kadarı ile RAM'ler, ama bir (ön)bellek olan bir donanımın da hatası olabilir. Sanal bellekten kaynaklı da olabilir.

@Sir Benjamin Mesela şuan yok o hata. RAM ayarını Default Mode ayarına çekince 2666MHz yapıyor, o ayara çekince 1 kere bile bu hatayı almadım. 3200MHz değerine çekince sistem sürekli mavi ekran vermeye başladı anlamadığım bir şekilde.

RAM'ler Samsung C-Die falan mı denk geldi de 3200MHz XMP profilinde çöküyor?

Kurcalama şu sistemi artık, RAM'ler bırak 2666Mhz'de takılsın belli 3200Mhz bir stabilite sorunu yaratıyor anakart zaten affedersin en dandiğinden sanmıyorum 2666-3200Mhz farkı sana büyük fark yaratasın çünkü 11400F'in tekli çekirdek gücünün ekmeğini yiyorsun. Ben 3300X kullanıyorum bana hızlı RAM desteği şart örneğin.

En kötü 2800-3000Mhz dene sal.

@kino Valla hiç sorma. Hazır işlemci destekliyor iken 3200MHz'e yükselteyim dedim başıma gelmeyen kalmadı. Bu haliyle yeter, zaten Intel işlemcilerde bildiğin üzere çok bir performans zıplaması olmuyor. Artık aman aman. Şu sistemi bir ağız tadıyla kullanamadım. Benimde hata payım var tabii.
Sistemin parçaları çok kaliteli değil, ileride geliştirmeler yapacağım. Şuanlık idare eder.
Selamlar @Sir Benjamin. Sonunda soğutucu alma vaktim geldi. 550-600TL bütçem var. Aslında kesinleştirdim kararımı SE-224 XT ile ama başka önerin var mıdır diye sormak istedim. Depopark'tan alacağım. En uygun burayı buldum.

Son düzenleme:

Bunu al SE 224 XT yerine.
Teşekkürler önerin için. SE-224 XT ile arasında ne kadar fark var? Şahsen SE-224 XT'nin tasarımı daha çok hoşuma gidiyor sadeliği açısından. 1-2 derece fark varsa SE-224 XT'ye yöneleceğim gibi duruyor.

Teşekkürler önerin için. SE-224 XT ile arasında ne kadar fark var? Şahsen SE-224 XT'nin tasarımı daha çok hoşuma gidiyor sadeliği açısından. 1-2 derece fark varsa SE-224 XT'ye yöneleceğim gibi duruyor.

Bu soğutucunun pek bir incelemesi ve karşılaştırması yok SE 224 XT ile, fiyatı da pahalandı tavsiye etmiyorum o yüzden bu fiyattan. Hydrogon ARGB aynı zamanda ama kapatabilirsin tabii, SE 224 XT yerine Dark Freezer X123/Snowman T6 + Wipaste C2 kombosu yapsan yine yakın performansı alırsın.

Aradaki fark 5-6 derece kadar olabilir, çift kulelerin avantajı var.

Geri
Yukarı