i5-11400F ve RTX 3060 sistem 1366x768 çözünürlükte oynatır mı?

ben tam tersi sanıyordum çözünürlük düştükçe fps artar diye çünkü sistemin yetmediğini oyunlarda çözünürlük düşürünce baya iyi fps veriyodu yeni sistemlerde böyle değil sanırsam
Sistemini yetmediği için öyleydi önceden.. Şimdi elinizdeki sistem çok iyi o çözünürlükte oynamak saçma olur.

@Ayberkoo işlemci yeterince güçlüyse ve ekran kartından çıkarılabilecek ek FPS varsa artar. Ancak biliyorsun monitörün hz değeri de önemli yoksa fazla FPS yalnızca sayıdan ibaret olur, gözüne yansımaz. O sisteme önerim 1080P 144Hz monitör olur hem fiyatları da uygun sayılır.

doğru söylüyorsun yıl olmuş kaç 1366 çözünürlük komik bi durum oluyor😅
144hz olmazsa olmaz oldu artık gözle görmek için performansı

@Ayberkoo her şeyden önce baktığın ekran, pikseller ve monitör boyutu daha güzel olacak. 768P'yi kaç inç ekranda kullanıyorsun bilmiyorum ama 1080P için 24inç idealdir. Ben de böyle kullanıyorum ve gayet hoş. RDR2 gibi güzel manzaralı oyunları oynarken anlarsın.

Peki arkadaşlar sizce curved monitör mü düz monitör mü terhic etmeliyim ben grafiklere önem veren biriyim hangisi daha gerçekçi görüntü sağlar ?
Bende 32 ekran var Tv yi monitör olarak kullanıyorum bi tek bu var çünkü elimde malesef düşünüyorum Görüntü kalitesi Yüksek bi Tv mi Alsam yoksa 27 inc monitör mü büyük ekran seviyorum çünkü önerin var mı dostum

Arkadaşlar merhaba, birçok sorunun çözüme ulaştığını gördüğüm için siteye giriş yaptım.

Öncelikle monitör çözünürlüğü 1366x768 ise bu sistemle darboğaz yaşanır mı çok ciddi? Ona göre 1080p monitör düşünüyorum, teşekkürler. ✌🏼

İllaki darboğaz oluşacaktır. Görüntü 900P bile değil o sisteme o görüntü çıkışı. :)

Minimum tavsiyem 1080P monitör.
Peki arkadaşlar sizce Curved monitör mü düz monitör mü terhic etmeliyim ben grafiklere önem veren biriyim hangisi daha gerçekçi görüntü sağlar?
Bende 32 ekran var TV'yi monitör olarak kullanıyorum bir tek bu var çünkü elimde maalesef düşünüyorum Görüntü kalitesi Yüksek bir TV mi Alsam yoksa 27 inc monitör mü büyük ekran seviyorum çünkü önerin var mı dostum

Monitör tavsiyesi adında farklı bir konu açıp öneri isteyebilir misin?

@Ayberkoo 27inç biraz pikselleşiyor 1080P'de. Onu bir mağazada kendin dene derim.
Aslında bu pikselleşme olayı modeline göre değişiyor, kendim 27'' MSI G271 kullanıyorum mesela bende herhangi bir problem yok yalnız alırken de mağazasında bile denememiş olmama rağmen tamamen şanslı hissediyorum desem yalan olmaz, 27 inc olayında dediğin gibi mutlaka yerinde denemek lazım, bazılarında problem olabiliyor.

Aslında bu pikselleşme olayı modeline göre değişiyor, kendim 27'' MSI G271 kullanıyorum mesela bende herhangi bir problem yok yalnız alırken de mağazasında bile denememiş olmama rağmen tamamen şanslı hissediyorum desem yalan olmaz, 27 inc olayında dediğin gibi mutlaka yerinde denemek lazım, bazılarında problem olabiliyor.

Kullanım mesafesi, cihazın renk gamutu vesaire çok değişkenlik gösteriyor. Alışma da var tabii ilk 24'ten 27'e bakan pikselleri başta hissedebilir ama 1 hafta sonra gözü alışır.

Aslında bu pikselleşme olayı modeline göre değişiyor, kendim 27" MSI G271 kullanıyorum mesela bende herhangi bir problem yok yalnız alırken de mağazasında bile denememiş olmama rağmen tamamen şanslı hissediyorum desem yalan olmaz, 27 inc olayında dediğin gibi mutlaka yerinde denemek lazım, bazılarında problem olabiliyor.

Bende de MSI G241 E2 var 24inch hiç sorun yok bende normal olarak. :D

Sizde IPS glow oluşuyor mu bende çok zifiri karanlıkta varda.

Geri
Yukarı