i5-11400F ve RTX 3060 uyumlu mu?

blackburne17ea

Femtopat
Daha fazla  
Eski PC'de GTA 5 oynarken bir şey olmuyordu. Yeni sistem topladım her oyunu Ultra oynuyorum. GTA 5'i özleyip oynayayım dedim 200 FPS falan alıyor ama takılmalar oluyor. Oyunda V-Sync açınca düzeldi, sebebi nedir?

INTEL i5-11400F 4.4GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
ASUS PRIME H510M-K Anakart
ADATA 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek
ASUS RTX 3060 DUAL OC V2 12GB Ekran kartı
XPG SX8100 Serisi 512GB M.2 3500-2400MB/s SSD
Sorununuz işlemcinize fazla yük bindiğinde anakart mosfetlerinin ısınıp drop gitmesine sebep olması diye düşünüyorum. HWinfo indirin programı açıp sensor kısmına girin ve oyunu V-Sync kapalı bir şekilde oynayın. Drop yedikten sonra programda ki anakart sıcaklıklarınızı kontrol edin yüksekse sebebi budur.

bunun etkileyebileceğini bilmiyordum. Philips 223V5LHSB2/00 VGA-HDMI 5 MS 21.5'' Full Hd Led Monitör kullanıyorum. pc ye göre biraz zayıf kalıyor. sebebi bu olabilir mi? elden ring i bile full ayarlarda oynuyorum sistem ısınmıyor bile kafam baya karıştı. gta 5 2013 ten kalma bir oyun çünkü.

bunun etkileyebileceğini bilmiyordum. Philips 223V5LHSB2/00 VGA-HDMI 5 MS 21.5'' Full Hd Led Monitör kullanıyorum. pc ye göre biraz zayıf kalıyor. sebebi bu olabilir mi? elden ring i bile full ayarlarda oynuyorum sistem ısınmıyor bile kafam baya karıştı. gta 5 2013 ten kalma bir oyun çünkü.
Kanka sistem ısınmıyor olabilir ama anakart mosfetlerin ısınıyor bence. Dediğim şeyi yaparsan sorunu anlarız.

Kanka sistem ısınmıyor olabilir ama anakart mosfetlerin ısınıyor bence. Dediğim şeyi yaparsan sorunu anlarız.
x.PNG
pek bir şey anlamadım

Dosya Ekleri

• x.PNG
    x.PNG
    53,5 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı