i5 11400H 3050 Ti laptopta BeamNG oynarken işlemci kullanımı %60'ı geçmiyor

Denizgms

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
samsunng 512ssd m2
Ekran kartı
rtx 3050ti
Anakart
asus
İşlemci
intel i5 11. nesil gaming
Selam. Resimde attığım gibi BeamNG'de ekran kartım %100 olmasına rağmen işlemcim %60'ı geçmiyor. FPS'te mapten mape değişmesine rağmen CPU kullanımı aynı. 30 küsur tane mod yüklü başkada bir şey yok.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-15 191740.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-15 191740.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 19
İşlemcinin %60'ı geçmemesi lazım zaten. Oyun oynuyorsun, neden işlemcinin %100'ünü kullansın ki? Normal.

Benim bildiğim BeamNG çok işlemci isteyen bir oyun. Oyunda da bazı orijinal haritalarda bile FPS dalgalanması yaşıyorum. Max 60min 15, 20 ve bu ani şekilde olduğu için çok etkiliyor oynanışı. Tek çıkarımım fazla mod yüklediğim için böyle olması ama neden haritadan haritaya fark ediyor. Yanlışım varsa düzeltir misiniz?

Benim bildiğim BeamNG çok işlemci isteyen bir oyun. Oyunda da bazı orijinal haritalarda bile FPS dalgalanması yaşıyorum. Max 60min 15, 20 ve bu ani şekilde olduğu için çok etkiliyor oynanışı. Tek çıkarımım fazla mod yüklediğim için böyle olması ama neden haritadan haritaya fark ediyor. Yanlışım varsa düzeltir misiniz?
Sıcaklıktan olabilir hocam şimdi fark ettim. 82 derece gerçekten fazla %60 kullanım için. Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?

O oyunun işlemci kullanımı dünyada olan araç sayısına göre artar isterseniz araç spawn edin işlemci kullanımı ve RAM kullanımı artacak ve FPS düşecektir.

Sıcaklıktan olabilir hocam şimdi fark ettim. 82 derece gerçekten fazla %60 kullanım için. Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?
Stock ama stantlı soğutucunun üstünde. Çok ısınmaması lazım. Birdahakine soğutucuyu çalıştırıp deniyeceğim ama fark edeceğini sanmıyorum. Özellikle yapay zekaları çağırdığımda 20 25 fps düşürüyor. ki topu topu 3 4 araç çağırıyorum. spawn olurlarken de drop yiyorum

O oyunun işlemci kullanımı dünyada olan araç sayısına göre artar isterseniz araç spawn edin işlemci kullanımı ve RAM kullanımı artacak ve FPS düşecektir.
çağırmış hali oydu. %60 ı geçmiyor ve fps 20 40 arası. topu topu 3 yapay zeka çağırmıştım :D

Sürücü güncellemelerinizi yapın. Bilgisayarınızın güç planını yüksek performans olarak ayarlayın. İşlemcinizin fazla ısınmasına izin vermeyin, soğutucunuzun yeterli olduğundan emin olun.

Stock ama stantlı soğutucunun üstünde. Çok ısınmaması lazım. Birdahakine soğutucuyu çalıştırıp deneyeceğim ama fark edeceğini sanmıyorum. Özellikle yapay zekaları çağırdığımda 20 25 FPS düşürüyor. Ki topu topu 3 4 araç çağırıyorum. Spawn olurlarken de drop yiyorum.

Çağırmış hali oydu. %60'ı geçmiyor ve FPS 20 40 arası. Topu topu 3 yapay zeka çağırmıştım :D

3 demeyin ciddi şekilde işlemci kullanıyor ikinci olarak optimize oyun değil 10 tane araç spawnlarsanız ekran kartı kullanımı düşer işlemci artar deneyin isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı