i5 11400H her zaman yüksek frekansta çalışıyor

blackweather

Hectopat
Yeni laptop aldım. İşlemci sürekli 3,3 ve 4 GHz arasında gidip geliyor. %4 kullanılıyorken bile, en basit oyunlarda bile. Bu sebeple sıcaklık çok yükseliyor.

Dün 2500MHz'lerde iken 70 derece olan CPU sıcaklığı şu an 4 GHz de 90'lara kadar çıkabiliyor. Aslında ilk başta sıcaklık sorunum vardı ve sonrasında GHz nasıl olduysa düştü ama o sırada da stres testi yapmama rağmen GHz 3 üzerine çıkamıyordu. PC'yi yeniden başlattım şimdi de 3'ten aşağı düşmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni laptop aldım. İşlemci sürekli 3,3 ve 4 GHz arasında gidip geliyor. %4 kullanılıyorken bile, en basit oyunlarda bile. Bu sebeple sıcaklık çok yükseliyor.

Dün 2500MHz'lerde iken 70 derece olan CPU sıcaklığı şu an 4 GHz de 90'lara kadar çıkabiliyor. Aslında ilk başta sıcaklık sorunum vardı ve sonrasında GHz nasıl olduysa düştü ama o sırada da stres testi yapmama rağmen GHz 3 üzerine çıkamıyordu. PC'yi yeniden başlattım şimdi de 3'ten aşağı düşmüyor.
Sizinle bir ayarlama yapmış olabilir miyiz isminiz tanıdık geldi?

ThrottleStop yükleyin halledelim. Basit problemler bunlar.

Denetim Masası > donanım ve ses > güç > dengeli mod > uygula.

Öyle olunca fanlar ya kapanıyor ya çok düşük oluyor, o ayarı yapıp fan hızını nasıl arttırabilirim?

ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011​

Sizinle bir ayarlama yapmış olabilir miyiz isminiz tanıdık geldi?

ThrottleStop yükleyin halledelim. Basit problemler bunlar.
Evet o programdan ss ler atmıştım

Geri
Yukarı