i5 11400H işlemcinin 92 dereceye çıkması normal mi?

Ne tür oyunlar oynandığını öğrenebilir miyim ? Eğer rekabetçi oyunlar oynuyorsan bu dediğimi yapma ama hikaye tabanlı oyun oynuyorsan sana bir çözüm önerim var.

Hikayeli oyunları oynuyordum fakat sıcaklıklar yükseldikten sonra oynamamaya başladım.

Ne tür oyunlar oynandığını öğrenebilir miyim? Eğer rekabetçi oyunlar oynuyorsan bu dediğimi yapma ama hikaye tabanlı oyun oynuyorsan sana bir çözüm önerim var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    50,8 KB · Görüntüleme: 33
Hikayeli oyunları oynuyordum fakat sıcaklıklar yükseldikten sonra oynamamaya başladım.
Bilinen bir çözüm sana anlatacağım. Dikkatlice uygula. İlk olarak nviada experince uygulamasını aç, hesap yerine gel, sonra whisper mod var. Onu aç. Açtığın zaman sabit 40 FPS de oynacaksın oyunları. Ancak 60 FPS de sabit oynamak için ve tabi 60 aşağısına ve yukarısına da çıkmıyor, tekrar nviada denetim masasını aç ve 3d ayarlarına gir. Son olarak seçtiğiniz oyunları bul ya da göz at diyerek bul, az aşağı in ve FPS i 40 dan 60 a çek. Bu whisper mod sıcaklıklara karşı birebir çözüm. Ben 93 dereceleri görürken şuan 75 85 derece arasını görüyorum.

Bilinen bir çözüm sana anlatacağım. Dikkatlice uygula. İlk olarak nviada Experience uygulamasını aç, hesap yerine gel, sonra whisper mod var. Onu aç. Açtığın zaman sabit 40 FPS de oynacaksın oyunları. Ancak 60 FPS de sabit oynamak için ve tabii 60 aşağısına ve yukarısına da çıkmıyor, tekrar nviada denetim masasını aç ve 3D ayarlarına gir. Son olarak seçtiğiniz oyunları bul ya da göz at diyerek bul, az aşağı in ve FPS'i 40'dan 60'a çek. Bu whisper mod sıcaklıklara karşı birebir çözüm. Ben 93 dereceleri görürken şu an 75 85 derece arasını görüyorum.

144Hz e sahibim 60 FPS oynamak bende 30 FPS gibi gözüküyor ne yapmalıyım.

Geri
Yukarı