Çözüldü i5 11400H mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Canary27

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Hangi aralıklarla olduğunu anlayamadığım 3 kere aldığım bir mavi ekran hatası var. Laptopu 14 Aralıkta aldım fakat neden olduğunu anlayamadığım bir sorun. Windows 11 Home kurulu kendim temiz kurulum yaptım.
Link

Arkadaşlar bir kez daha yaşadım öncekinde yardımcı olan olmadı fakat tekrar atıyorum bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.
Link

Son düzenleme:
Uğraştma yok, çözüm için buradayım :)
İstersen TW ile gelip bir kontrol edebilirim.

Vallahi hocam olur sorunu çözebilecekseniz ben yükleyeyim programı kurtulayım bu beladan. Başka bir şey istemiyorum cidden. Hızlı iletişim kurabileceğimiz bir alternatifiniz mevcutmu oradan TW bilgilerimi de ileteyim size.

Bunun ekstradan bir hizmet olduğunu gördüm "hizmetler"den devre dışı bırakıp durdurdum SS'lerde belirttiğim klasör hala silinmiyor fakat yaptığım bir şey değiştirir mi emin değilim. @claus

Dediğim klasöre müdahale edemedim (System32 içinde olan) lakin DCHUservice adı altında olan ControlCenter Hotkey Service'yi hizmetlerden devre dışı bırakıp durdurduktan sonra program files(X86) da dediğim ControlCenter klasörünü sildim ve her yeniden başlattığımda tekrardan oluşması durdu hizmeti devre dışı bıraktığımdan beri ve görev yöneticinden teyit ettim Control Center adında herhangi bir hizmette çalışmıyor şuanda.

Mümkünse bu servis veya hizmeti bir şekilde CMD veya başka bir şekilde kaldırsak bu hatanın önüne geçebilir miyiz? Eski bilgisayarımda CMD'den böyle gereksiz hizmet ve servisleri silmiştim geçmiş zamanlarda.

Son düzenleme:
Tamamdır. Peki son durum nedir? Hata alıyor musun?

Şu an durumlar normal gözüküyor genelde 15 gün içerisinde hata alıyorum ama genel olarak Control Center adı altında ne bir hizmet ne bir program var gözle görünür. Sadece şu hizmeti CMD üzerinden silmem herhangi bir sorun çıkartır mı bilmiyorum ama silebilirim onayınızla. Onun haricinde belirttiğim süre içerisinde hata almaz isem çözülmüştür demektir umarım.

Çıkarmaz. Deneyebilirsin. Duruma göre olumlu olumsuz dönüş yapmayı unutma :D

Hizmeti CMD ile temizledim hem programlar hem hizmetlerde ControlCenter adında herhangi bir şey bulamadım kontrol ettim tekrardan. Onun haricinde System32 içinde müdahale edemediğim bir klasör mevcut ona yine bir şey yapamadım ama teknik olarak şu an herhangi bir şey çalışmıyor bu program namına, yok edebildiğimi ettim.

@claus 5 günün ardından tekrar hata aldım, bir konuya da aynı şekilde Control Center'i silmelerini söyleyerek hatayı çözmüşsünüz lakin bendeki bu sorun nedir anlayamadım kafayı yeme derecesine geldim. Uygunsa artık çaresiz bir şekilde bu çözümü de denememde sakınca var mı bazı arkadaşlar işlemden sonra klavye mouse gittiğini belirtmişer ilgili konu. Minidump

Bu hızlı oldu tekrardan bir tane daha aldım kafayı sıyırmak üzereyim. Minidump

Son düzenleme:
Hocam siz en iyisi temiz bir Windows 11 kurun. Kurulum aşamasında tüm diskleri komple tek tek tüm parçaları silin ve baştan oluşturun, temiz kurulum yani.
Sonra hiç bir şekil de Monster ve onu klavye araçlarını vs.yüklemeyin.

Hocam siz en iyisi temiz bir Windows 11 kurun. Kurulum aşamasında tüm diskleri komple tek tek tüm parçaları silin ve baştan oluşturun, temiz kurulum yani.
Sonra hiçbir şekil de Monster ve onu klavye araçlarını vs. yüklemeyin.

Son bir ümit attığım konudaki çözümü deneyeceğim ardından tekrardan Control Center yükleyip Revo ile silmeyi düşünüyorum belki yaparım bunu da ve Monster'a bu konu hakkında ulaşacağım çözüm isteyeceğim onlardan, son çare format atarım çok bilgim var içerisinde yedekleyebileceğim bir depolamada yok elimde.

@claus 23 gündür mavi ekran hatası almıyorum çok şükür sorun çözüldü linkini attığım konudaki çözümü uyguladım ve o tarihten itibaren hiç sıkıntı yaşamadım. Dahada yaşamam inşallah emeğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Son bir ümit attığım konudaki çözümü deneyeceğim ardından tekrardan Control Center yükleyip Revo ile silmeyi düşünüyorum belki yaparım bunu da ve Monster'a bu konu hakkında ulaşacağım çözüm isteyeceğim onlardan, son çare format atarım çok bilgim var içerisinde yedekleyebileceğim bir depolamada yok elimde.

@claus 23 gündür mavi ekran hatası almıyorum çok şükür sorun çözüldü linkini attığım konudaki çözümü uyguladım ve o tarihten itibaren hiç sıkıntı yaşamadım. Dahada yaşamam inşallah emeğiniz için teşekkür ederim.

Bende aynı laptopdan kullanıyorum. Önerir misiniz bu laptopu?

Bende aynı laptoptan kullanıyorum. Önerir misiniz bu laptopu?

Tek canımı sıkan olayı bu mavi ekran hatasıydı oda çözüldü. Onun haricinde ben memnunum performansından parasına göre güzel özellikleri mevcut. Isınma olayı da abartılacak kadar değil aynı segmentteki laptoplarla hemen hemen aynı (en azından benim cihazım öyle), öneririm şahsen bütçe kısıtlıysa. Satın aldığımda ise hiçbir kusuru yoktu, onun haricinde teknoloji biraz şans işide diyebilirim hatayla karşılaşan bayağı insanda mevcut.

Geri
Yukarı