Çözüldü i5 11400H sistemde Realm Royale açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ekncn

Decapat
Daha fazla  
RAM
Samsung 3200 MHZ 1x8 GB
Ekran kartı
RTX 3050Ti Laptop GPU
İşlemci
i5 11400H
Realm Royale için Steam'dan başlattığımda açılış ekranındaki bar doluyor ve ardından hata vermeden kapanıyor. Process Monitor ile Realm.exe'nin logu ise bu:

LOG

i5 11400H
RTX 3050Ti
8 GB 3200 Mhz RAM
Windows 10 Home 21H2 Derleme 19044.1526

Log'u yükledikten sonra ekran kartına gelen güncellemeyi yaptım ama değişen birşey olmadı.

Denediğim çözümler: Geforce Experience Oyun içi yer paylaşımını kapattım, Xbox Game Bar kapalı, Oyun modu kapalı. Settings.json çözümünü denedim olmadı. Oyun içi dosyaların bütünlüğünü sorguladım olmadı.

Son düzenleme:
Çözüm
En son 19044.1566 güncellemesi gelmiş. Windows Update üzerinden onu yap.

Ayrıca neden sürücünü güncellemdiğini anlamadım. Dahili ekran kartın için daha güncel sürücü mevcut.

Aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt mevcut mu? Varsa donanım kimliği paylaş.

Steam'i yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsin.
Sorunu çözdüm. Çok uğraştırdı.

Bütün oyun içi arayüzleri kapadım(Steam, Geforce Experience, Xbox Game Bar). Herşeyi en son sürüme güncelledim. Antivirüs kaldırdım. EAC'ı komple sildim ve kendi arayüzünden kaldırdım. 2022'ye kadar olan VC Redistleri kurdum( hem x86 hem x64). Bunlar işime yaramadı. En son şöyle bir çözüm gördüm:

CMD'yi yönetici istemiyle açıyoruz. Ardından "setx OPENSSL_ia32cap ~0x20000000" yazıyoruz(tırnaksız).

Success yazdıysa işlem tamam. Bilgisayarı yeniden başlatıp oyunu çalıştırdığımda sorunum çözüldü.
Önce McAfee'yi, sonrasında EAC'ı kaldırın. İkisini de kaldırdıktan sonra oyunu tekrardan başlatın, EAC kurulumunu otomatik yapacaktır.

Intel işlemcinize ait grafik biriminin sürücü sürümünü de belirtin.

Önce McAfee'yi, sonrasında EAC'ı kaldırın. İkisini de kaldırdıktan sonra oyunu tekrardan başlatın, EAC kurulumunu otomatik yapacaktır.

Intel işlemcinize ait grafik biriminin sürücü sürümünü de belirtin.
McAfee ve EAC'ı EasyAntiCheat_Setup'tan Realm Royale seçerek kaldırdım ancak kurulum olmadı. EAC klasörünü komple kaldırdım o zaman da EAC açılmadan oyun dosyası eksik hatası verdi.

Intel grafik sürücüm 30.0.100.9805. OEM sürücü kullanıyorum çünkü bundan sonraki sürücüler OEM değil ve bundan daha güncel 11400H destekli sürücü yok.

Oyun 11. nesil için uyumlu değil galiba ne yaptıysam bir türlü çözülmedi lanet şey.

Şu an EAC kurulu değil yanlış anlamadıysam. Öncesinde bu mesajınızdan sonra doğrulamadıysanız oyun dosyalarınızı doğrulayın ve sildiğiniz EAC klasörü yerine gelsin.

Sonrasında EasyAntiCheat klasörü içindeki EasyAntiCheat_Setup.exe dosyasını çalıştırıp kurulumu gerçekleştirin.

Oyun 11. nesil için uyumlu değil galiba ne yaptıysam bir türlü çözülmedi lanet şey.
Dediğiniz de bir ihitmal. 12. nesil işlemcilerde de benzer bir sorun varmış sanırım. Oyun güncelliğini yitirdiyse böyle bir sorun olabilir.

Şu an EAC kurulu değil yanlış anlamadıysam. Öncesinde bu mesajınızdan sonra doğrulamadıysanız oyun dosyalarınızı doğrulayın ve sildiğiniz EAC klasörü yerine gelsin.

Sonrasında EasyAntiCheat klasörü içindeki EasyAntiCheat_Setup.exe dosyasını çalıştırıp kurulumu gerçekleştirin.

Dediğiniz de bir ihitmal. 12. nesil işlemcilerde de benzer bir sorun varmış sanırım. Oyun güncelliğini yitirdiyse böyle bir sorun olabilir.
Dediğiniz gibi yaptım hocam düzelmedi. 2022 Runtime Redistleri bile yükledim yok bana mısın demiyor.

Ayrıca neden sürücünü güncellemdiğini anlamadım. Dahili ekran kartın için daha güncel sürücü mevcut.

Son düzenleme:

Sorunu çözdüm. Çok uğraştırdı.

Bütün oyun içi arayüzleri kapadım(Steam, Geforce Experience, Xbox Game Bar). Herşeyi en son sürüme güncelledim. Antivirüs kaldırdım. EAC'ı komple sildim ve kendi arayüzünden kaldırdım. 2022'ye kadar olan VC Redistleri kurdum( hem x86 hem x64). Bunlar işime yaramadı. En son şöyle bir çözüm gördüm:

CMD'yi yönetici istemiyle açıyoruz. Ardından "setx OPENSSL_ia32cap ~0x20000000" yazıyoruz(tırnaksız).

Success yazdıysa işlem tamam. Bilgisayarı yeniden başlatıp oyunu çalıştırdığımda sorunum çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı